برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

بیزینس چیست؟ این سؤالی است که قرار است در این مقاله مفصل در مورد آن توضیح دهیم. بیزینس یا همان تجارت، به عنوان یک فعالیت اقتصادی سازمان یافته تعریف می‌شود که در آن مبادله کالا‌ها و خدمات صورت می‌گیرد. در اصل می‌توان گفت که بیزینس چیزی نیست جز روشی برای کسب درآمد از معاملات تجاری. به عبارتی دیگر، بیزینس، دربرگیرنده کلیه فعالیت‌هایی است که تنها هدف آن‌ها در دسترس قرار دادن کالا‌ها و خدمات مورد نظر در جامعه به نحو مؤثری است. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بیزینس بپردازیم و بگوییم که شغل بیزینس چیست؛ در نهایت به این موضوع اشاره کنیم که به چه مشاغلی کسب و کار گفته می‌شود. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تعریف بیزینس

معنی بیزینس چیست؟

بیزینس یا همان کسب و کار به یک سازمان یا نهاد تجاری اطلاق می‌شود که در فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای فعالیت می‌کند. کسب‌وکار‌ها می‌توانند نهاد‌های انتفاعی یا سازمان‌های غیرانتفاعی باشند که یک مأموریت خیریه یا پیشبرد یک هدف اجتماعی را انجام می‌دهند.
در تعریف بیزینس باید بگوییم که کسب‌وکار‌ها، در مقیاسی از شرکت‌های انفرادی تا شرکت‌های بین‌المللی ودر اندازه‌های کوچک تا بزرگ هستند. اصطلاح تجاری همچنین تلاش‌ها و فعالیت‌های افراد برای تولید و فروش کالا و خدمات را برای کسب سود تعریف می‌کند.

یک کسب و کار به عنوان یک سازمان یا نهاد سرمایه‌گذاری درگیر در فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای تعریف می‌شود. انواع کسب‌وکار از شرکت‌های با مسئولیت محدود تا شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌ها و شرکت‌های تضامنی را شامل می‌شود.

 

برخی از کسب و کار‌ها به عنوان عملیات کوچک در یک صنعت واحد اجرا می‌شوند در حالی که برخی دیگر عملیات بزرگی هستند که در بسیاری از صنایع در سراسر جهان گسترش یافته‌اند.

اگر می خواهید در زمینه کوچینگ اطلاعات کسب کنید مقاله بیزینس کوچینگ را مطالعه کنید.

کسب و کار چیست

طرح کسب و کار چیست؟

طرح کسب و کار یک سند مکتوب است که توسط کارآفرین تهیه شده است و تمام عناصر خارجی و داخلی مرتبط در شروع یک سرمایه‌گذاری جدید را توصیف می‌کند. اغلب ادغام برنامه‌های کاربردی مانند بازاریابی، مالی، تولید و منابع انسانی است. (بیشتر بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ وظایف مدیر منابع انسانی چیست)
اگر طرح کسب و کار را به عنوان یک نقشه راه در نظر بگیریم، ممکن است اهمیت آن را بهتر درک کنیم. طرح کسب و کار بیانیه‌ای رسمی از اهداف تجاری، دلایل دستیابی به آن‌ها و برنامه‌هایی برای دستیابی به آن‌ها است. همچنین ممکن است حاوی اطلاعات پس زمینه‌ای در مورد سازمان یا تیمی باشد که برای رسیدن به آن اهداف تلاش می‌کند.

چگونه یک بیزینس من موفق شویم؟

مدیریت زمان از آن دسته کارهایی است که یک بیزینس من یا بیزینس وومن موفق نباید از یاد ببرد. فراموش نکنید که از دقیقه به دقیقه ی وقتتان می توانید پول در بیاوریدو زمانی این رویا به حقیقت می پیوندد که اولویت بندی کنید و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.
نترسید! قدرت ریسک پذیری از خصوصیات بارز یک بیزینس من موفق است.
جاه طلب باشید. بله اینجا برای اولین بار باید جاه طلبی خود را آشکار کنید. جاه طلبی که به شما انگیزه می دهد هرروز با تمام توانتان برای هدف هایتان بجنگید.

 

 

دوست دارید با موفق ترین بیزینس من ها و بیزینس وومن ها آشنا شوید؟ مقاله جذاب ثروتمندترین افراد جهان را حتما بخوانید…

انواع کسب و کار

در بالا در مورد این موضوع که کسب و کار چیست؟ و همچنین بیزینس یعنی چه صحبت کردیم؛ لازم است این نکته را اضافه کنیم که مشاغل معمولاً به صورت زیر طبقه‌بندی و ساختار می‌شوند:

مالکیت انحصاری: همانطور که از نام آن پیداست، یک شرکت انفرادی تحت مالکیت و اداره یک شخص واحد است. هیچ تفکیک قانونی بین کسب و کار و مالک وجود ندارد، به این معنی که مالیات و بدهی‌های قانونی کسب و کار به عهده مالک است.

شراکت: شراکت یک رابطه تجاری بین دو یا چند نفر است که با هم تجارت می‌کنند. هر یک از شرکا در سود و زیان کسب و کار شریک می‌شود درک شیوه صحیح شراکت برای همه کسب و کار ها بسیار اهمیت دارد. هم چنین شما می توانید مشارکت در فروش داشته باشید و سرمایه و سود خود را مدیریت کنید.

شرکت‌ ها: شرکت به تجارتی گفته می‌شود که در آن گروهی از افراد به عنوان یک نهاد واحد عمل می‌کنند. مالکان معمولاً به عنوان سهامدارانی شناخته می‌شوند که در ازای سهام عادی شرکت مبادله می‌کنند. ادغام یک کسب و کار، صاحبان بدهی مالی تعهدات تجاری را آزاد می‌کند.

وقت پولدار شدن است! اولین قدم را با خواندن کتاب های معروف بیزینس، بردارید. ما این کتاب ها را لیست و کار را برایتان راحت کردیم.
خواندن مقاله پرفروش ترین کتاب های کسب و کار

شرکت‌ های با مسئولیت محدود (LLC): این یک ساختار تجاری نسبتاً جدید است و برای اولین بار در وایومینگ در سال ۱۹۷۷ و در ایالت‌های دیگر در دهه ۱۹۹۰ در دسترس قرار گرفت. یک شرکت با مسئولیت محدود مزایای مالیاتی حاصل از مشارکت را با مزایای مسئولیت محدود یک شرکت ترکیب می‌کند. هم چنین در سایت companyregister در باره شرکت با مسئولیت محدود مطلب زیر نیز آورده شده است:

شرکت با مسئولیت محدود،رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.به موجب ماده 94 قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.ضمناَ برای میزان سرمایه شرکت با مسئولیت محدود هیچ حداقل مبلغی تعیین نشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوچینگ نوجوان به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به این موضوع را مطالعه کنید.

مقاله مرتبط:  آموزش فروش حرفه ای+35 تکنیک حرفه ای فروشندگی [2024]

بیزینس یعنی چه

اندازه‌ های کسب و کار

کسب و کار‌ها یا همان بیزینس اندازه‌های مختلفی دارند که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

کار و کسب‌ های خرد

شرکت‌های کوچکی که توسط مالکان اداره می‌شوند، مشاغل کوچک نامیده می‌شوند. این شرکت‌ها که معمولاً توسط یک نفر یا گروه کوچکی از افراد با کمتر از ۱۰۰ کارمند مدیریت می‌شوند، شامل رستوران‌های خانوادگی، شرکت‌های خانگی، شرکت‌های پوشاک، کتاب و انتشارات و تولیدکنندگان کوچک هستند. تا سال ۲۰۲۱، حدود. ۵ میلیون کسب و کار کوچک با ۶۱. ۲ میلیون کارمند در ایالات متحده مشغول به کار بودند.
اداره تجارت کوچک (SBA) از تعداد کارمندان شاغل در یک شرکت و درآمد سالانه آن برای تعریف رسمی یک کسب و کار کوچک استفاده می‌کند. SBA برای ۲۲۹ بخش صنعت، از مهندسی و تولید گرفته تا خدمات غذایی و املاک، استاندارد‌های اندازه را هر پنج سال یکبار تعیین می‌کند.

برای مطالعه بیشتر: بهترین مربی کوچینگ ایران

شرکت‌ های متوسط

یک شرکت متوسط به عنوان شرکتی با ۱۰۰ تا ۴۹۹ کارمند یا ۱۰ میلیون دلار تا کمتر از ۵۰ میلیون دلار فروش ناخالص سالانه تعریف می‌شود.

کسب و کار‌های بزرگ

کسب‌وکار‌های بزرگ معمولاً بیش از ۱۰۰۰ کارمند دارند و ۵۰ میلیون دلار یا بیشتر درآمد ناخالص به دست می‌آورند. شرکت‌های بزرگ ممکن است در یک کشور با عملیات بین‌المللی مستقر شوند. آن‌ها اغلب توسط بخش‌هایی مانند منابع انسانی، مالی، بازاریابی، فروش و تحقیق و توسعه سازماندهی می‌شوند. برخلاف شرکت‌های کوچک و متوسط، که متعلق به یک شخص یا گروهی از افراد است، سازمان‌های بزرگ اغلب بار مالیاتی خود را از صاحبان خود جدا می‌کنند، مالکانی که معمولاً شرکت‌هایشان را مدیریت نمی‌کنند، اما در عوض، هیئت‌مدیره منتخب اکثر تصمیمات تجاری را اتخاذ می‌کند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که کوچینگ تحصیلی چیست و چه کاربردی دارد. ما در مقاله کوچینگ تحصیلی این موضوع را کاملا شرح داده ایم.

مقاله مرتبط:  اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد؟ (+ ۲۰ تکنیک طلایی)

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی این موضوع که بیزینس چیست پرداختیم. کسب و کار‌ها ستون فقرات اقتصاد کشور هستند. آن‌ها محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهند که می‌توانند توسط افراد و سایر شرکت‌ها خریداری شوند. اندازه کسب و کار‌ها از کوچک تا بزرگ متغیر است و در صنایع مختلفی فعالیت می‌کنند. ساختار‌های تجاری نیز از شرکت‌های انحصاری تا شرکت‌های بزرگ که دارایی سهامداران را به صاحبان خود ارائه می‌دهند، متفاوت است.

هنگام شروع یک کسب و کار، تحقیقات خود را انجام دهید و یک طرح کسب و کار تهیه کنید. این به شما امکان می‌دهد پول مورد نیاز خود را برای شروع عملیات جمع‌آوری کنید.

برخی از سوالات رایج:

معنی بیزینس چیست ؟

بیزینس یا همان کسب و کار به یک سازمان یا نهاد تجاری اطلاق می‌شود که در فعالیت‌های تجاری، صنعتی یا حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

دسته بندی مشاغل به چه شکل است ؟

مالکیت انحصاری / شراکت / شرکت‌ ها / شرکت‌ های با مسئولیت محدود (LLC) /

ارسال نظرات

    دیدگاهتان را بنویسید

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.