برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

بهترین تفریح و سرگرمی در زمان اوقات فراغت می‌تواند تماشا کردن یک فیلم خوب با محتوای جذاب باشد. دیدن فیلم موجب می‌شود تا برای چند ساعت هم که شده از دغدغه‌های روزانه دور شده و قدری آرامش برای خود کسب نمایید اما وقتی که به هر دلیلی علاوه بر ارامش و تفریح دنبال افزایش انگیزه در خود باشید فیلم انگیزشی یکی از بهترین گزینه های شما خواهد بود

چه بهتر که فیلم‌هایی که برای نگاه کردن انتخاب می‌کنید از دسته فیلم انگیزشی سینمایی باشد. شما با این کار علاوه بر تماشا کردن فیلم می‌توانید انگیزه پیدا کنید و احتمالاً دست به یک کار فوق‌العاده بزنید. در این مقاله سعی داریم در مورد تعدادی از فیلم‌های سینمایی انگیزشی موفق با شما صحبت کنیم. فیلم هایی که در زیر معرفی می کنیم، فیلم سینمایی انگیزشی جدید دوبله فارسی هستند که البته شما می توانید این فیلم ها را با زبان اصلی و زیر نویس هم مشاهده کنید. در ادامه به معرفی فیلم های سینمایی انگیزشی فیلم های انگیزشی روانشناسی و و غیره می پردازیم.

فیلم سینمایی انگیزشی

چرا فیلم انگیزشی ببینیم

داشتن انگیزه در زندگی باعث می‌شود تا انسان هدف مشخصی را برای خود انتخاب کرده و زندگی خود را به آن سمت حرکت دهد. یکی از بهترین راه‌ حل‌ها مشاهده فیلم سینمایی انگیزشی است. در واقع فیلم انگیزشی مانند یک محرک موجب می‌شود تا زندگی شما از پوچی و بیهودگی خارج شده و با ایجاد انگیزه درونی شما را به سمت هدف مشخصی هدایت نماید.

بهترین فیلم‌ های انگیزشی یک عامل بیرونی محرک برای شروع مسیر رسیدن به هدف درون افراد می‌شوند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با تماشا کردن یک فیلم تا مدت‌ها درگیر موضوع آن شده باشید. همه انسان‌ها فیلم‌های داستانی را دوست دارند. چنانچه داستان این فیلم به تقویت روحیه شما و بالا بردن انگیزه شما برای دستیابی به اهدافتان و انضباط شخصی منجر شود، می‌توان گفت آن فیلم از بهترین‌های سینمایی بوده است.

فیلم‌ های انگیزشی و تأثیرات آن‌ ها در زندگی

یک فیلم خوب با محتوای عالی و دیالوگ‌های ماندگار و تأثیر‌گذار می‌تواند تا مدت طولانی در ذهن افراد باقی بماند و آن‌ها را به چالش بکشد. استفاده از تصاویر مفهومی، موسیقی و … موجب می‌شود تا یک فیلم انگیزشی 2022 باعث تغییر نگرش و تفکر افراد شود. از این رو دید افراد به موضوعات و مشکلات زندگی به صورتی تغییر می‌یابد که بتواند برای هر کدام بهترین راه حل را پیدا نماید. پیشنهاد می شود مقاله کار در منزل چی خوبه را بخوانید.

مقاله مرتبط:  دورکاری چیست؟ + 10 مزایا و معایب دورکاری برای مدیران و کارمندان

در ادامه تعدادی از فیلم سینمایی انگیزشی را معرفی خواهیم نمود که قدرت تأثیرگذاری این فیلم‌ها به قدری زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها را از دست داد. این فیلم‌ها می‌توانند برای افرادی که به عنوان یک کارآفرین شروع به کار کرده و یا یک کسب و کار تازه را ایجاد نموده‌اند بهترین انگیزه و دلیل موفقیت باشد.

فیلم‌هایی مانند فارست گامپ، رستگاری در شاوشنک، هوانورد، در جست و جوی خوشبختی و … از جمله بهترین فیلم‌ های انگیزشی سال‌های گذشته به حساب می‌آیند. در ادامه فیلم سینمایی انگیزشی 2021 و فیلم سینمایی انگیزشی 2022 را با توجه به اوضاع و شرایط حال حاضر جهان بررسی خواهیم نمود. پیشنهاد می شود مقاله بهترین کتاب خودشناسی را مطالعه کنید.

بهترین فیلم‌ های انگیزشی

1. انیمیشن روح (Soul)

فیلم سینمایی انگیزشی 2021

یکی از بهترین فیلم‌ های انگیزشی هالیوود، انیمیشن روح است که با هدف تفکر زندگی در لحظه توسط پیت داکتر کارگردانی شده است. در این فیلم شخصی با نام جو گاردنر که تنها یک معلم موسیقی ساده است با خسته شدن از زندگی خود در صد است تا بتواند در صنعت موسیقی موفقیت‌هایی را به دست آورد. درست در زمانی که نوازندگی در یک گروه جاز معروف به او پیشنهاد می‌شود زمان مرگش فرا می‌رسد و وارد عالم برزخ می‌شود و تنها راه فرار دادن انگیزه به یک روح متولد نشده است.

تمامی داستان این فیلم ما را با مسائل مهم زندگی و معنای آن آشنا می‌کند. قطعاً پس از نگاه کردن فیلم روح، دید شما نسبت به زندگی و اهداف خود تغییر پیدا خواهد کرد.

2. فیلم ادی پرنده

فیلم سینمایی انگیزشی 2022

این فیلم با محتوای طنز و کمدی که دارد به عنوان یکی از بهترین فیلم سینمایی انگیزشی شناخته می‌شود. داستان این فیلم در مورد یک کودک با هوش پایین اما سرسخت در یادگیری است که به ورزش اسکی علاقه دارد. او برای دستیابی به آرزو‌های خود به حد کم قانع نیست و می‌خواهد از همه موفق‌تر باشد.

این فیلم سینمایی انگیزشی 2021 بر اساس یک داستان واقعی است که با هدف داشتن پشتکار در زندگی تا رسیدن به موفقیت تولید شده است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره تقویت هوش هیجانی را بخوانید.

3. فیلم ارقام پنهان

بهترین فیلم های انگیزشی

شاید به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین فیلم‌ های انگیزشی که دیدن آن را نباید از دست دهید، فیلم ارقام پنهان است. این فیلم بدون ایجاد حس غم در شما موجب می‌شود تا در سرتاسر فیلم با تک تک کاراکتر‌ها همدردی کنید و نحوه مقاومت آن‌ها در برابر سختی‌ها را فرا بگیرید. با انواع راه اندازی کسب و کار در دبی آشنا شوید.

4. فیلم برادر باجرانگی

این فیلم محصول کشور هندوستان است که بر خلاف تمامی فیلم‌های هندی می‌تواند یک فیلم تمام عیار الهام بخش و انگیزشی در زندگی باشد. این فیلم برای دوستداران فیلم‌های هندی می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

5. فیلم بند باز

فیلم انگیزشی بند باز روایت یک فرد جسور برای دستیابی به رویا‌های خود است. در واقع این فیلم تمام انگیزه و جراتی که شما در زندگی برای رسیدن به اهداف خود دارید را به شما می‌دهد. هدف کلی کارگردان از ساخت این فیلم دادن جرات و انگیزه به افرادی است که رویایی در سر دارند اما توانایی اجرایی نمودن آن را ندارند.

6. فیلم هکتور در جست و جوی خوشبختی

این فیلم سینمایی انگیزشی داستان یک روانشناس افسرده را روایت می‌کند که برای دستیابی به خوشبختی و فرار از زندگی روزمره تکراری تصمیم می‌گیرد به تمام دنیا سفر کند. در این ماجراجویی او با مواردی مواجه می‌شود که می‌تواند معنای واقعی خوشبختی را پیدا کند.

7. فیلم کرید

بهترین فیلم انگیزشی

فیلم انگیزشی کرید از آن دست فیلم سینمایی انگیزشی است که با صحنه‌های ورزشی می‌تواند یک انرژی فوق‌العاده و بالا را به تماشاچی القا نماید. وجود افراد ورزشکار و با انگیزه موجب می‌شود تا مردم با تماشای آن‌ها، سخت‌کوشی و مصمم بودن در رسیدن به اهداف انرژی گرفته و انگیزه لازم برای ادامه مسیر را کسب نمایند.

8. فیلم نقطه کور

یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌ های انگیزشی که با دیالوگ‌های مفهومی و کاملاً انگیزشی موجب می‌شود تا تماشاچی تمامی صحنه‌های فیلم را با عمق وجود درک کند، فیلم انگیزشی نقطه کور است.

مقاله مرتبط:  پرسونای مشتری (buyer persona) چیست؟ + نمونه فارسی

9. فیلم 50 درصد زندگی

این فیلم یک کمدی تلخ است که کمک می‌کند تا افراد در برابر سختی‌ها و مشکلات تسلیم نشوند. این فیلم در مورد کارمندی است که با یک کمر درد ساده به مطب پزشک مراجعه می‌کند و در آن لحظه تمامی زندگی او به یک‌باره تغییر می‌کند.

10. فیلم دست نیافتنی

فیلم انگیزشی دست نیافتنی با هدف پذیرش تغییر در افراد ساخته و تولید شده است. این فیلم روایتگر فرد ثروتمندی است که به دلیل مشکلات حرکتی که دارد تنها قادر به تکان دادن سر خود است. او افرادی را برای کمک به خود استخدام می‌نماید. در این بین فردی را استخدام می‌کند که جیب بر خیابانی است اما با گذشت زمان این فرد به یک شخصیت توانمند و عالی تبدیل می‌شود.

11. فیلم شلاق

فیلم انگیزشی 2022

شاید به جرات می‌توان گفت یکی از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین فیلم‌ های انگیزشی، فیلم شلاق است. این فیلم با مضمون دستیابی به اهداف تولید شده است. تمامی افراد در طول زندگی خود اهداف بسیاری دارند که باید برای دستیابی به آن‌ها سختی و مشکلاتی را تحمل کنند. داستان این فیلم به ما نشان می‌دهد که برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد.این فیلم را می توان جزء فیلم های انگیزشی سینمایی قرار داد.

12. رستگاری در شاوشنگ

یکی دیگر از بهترین فیلم های انگیزشی عالی و البته قدیمی که در رتبه اول لیست IMDB در تاریخ سینماهای جهان قرار دارد، فیلم رستگاری در شاوشنگ است. اما یادتان باشد که قدیمی بودن به هیچ عنوان از انگیزشی و الهام بخش بودن این فیلم کم نکرده است. فیلم رستگاری در شاوشنگ حول محور امید پیش می‌رود و در آن یک سلسله اتفاقات سخت برای بازیگر اصلی فیلم یعنی تیم رابینز می‌افتد، ولی او همیشه در زندگی امید خود را حفظ می‌کند. پیشنهاد می شود با کسب درآمد از برنامه نویسی آشنا شوید.

13. هوانورد

فیلم هوانورد با بازیگری بی‌نظیر لئوناردو دی کاپریو در سال 2004 در سینماهای سراسر جهان اکران شد و در لیست فیلم‌ های انگیزشی قرار گرفت. شخصیت اصلی این فیلم یک خلبان ماهر و تهیه کننده موفق سینما است که از وسواس شدید رنج می‌برد و این مشکل همیشه و در همه حال با او بوده و یک لحظه هم او را تنها نمی‌گذارد. با تماشای فیلم هوانورد شما یاد می‌گیرد که در زندگی و شغل انسان، موفقیت بیشتر از هر چیز دیگری مهم و بااهمیت است و ما برای رسیدن به هدف‌هایمان باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا موفق شویم.

14. شبکه اجتماعی

فیلم شبکه اجتماعی نیز یکی از بهترین و جالب‌ترین فیلم‌هایی است که در فهرست 20 فیلم انگیزشی جدید جهان قرار داشته و اگر شما هم صاحب یک کسب و کار نوپا هستید و از سختی‌های رشد و پرورش شغلتان خسته شده‌اید، با دیدن این فیلم یکبار دیگر بلند خواهید شد و با تمام توان حرکت خود را به سمت جلو ادامه خواهید داد. فیلم شبکه اجتماعی به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به موفقیت دو صفت انعطاف‌پذیری و پشتکار واجب و ضروری است.

سریال های انگیزشی

15. ذهن زیبا

کتاب ذهن زیبا نوشته سیلویا ناسار است که در سال 2001 ران هاوارد آن را به یک فیلم جذاب به همین نام تبدیل کرد و فیلم ذهن زیبا به قدری خوب ساخته شده بود که بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان آن را به عنوان یک فیلم انگیزشی برتر شناسایی کردند. این فیلم درباره ماجرای زندگی یک ریاضی‌دان به نام جان نش است که زندگی فوق‌العاده‌ای داشته و در حوزه تحصیل و کار بسیار موفق است. همچنین سایت imelal نیز درباره این فیلم متن زیر را نوشته است: 

فیلم برگرفته از داستان زندگی جان فوربس نش جونیور (John Forbes Nash Jr)، نابغه ریاضی که نظریه بازی‌ها (Game Theory)را ارائه داد و این نظریه زیربنایی برای علم اقتصاد معاصر شد. در طول جنگ سرد، نش به اسکیزوفرنی مبتلا شد و دچار هذیان و اختلال پارانویا شد اما او بهبود یافت و در سال 1994 برنده جایزه نوبل شد.

در این فیلم شما شاهد یک نگاه غیرمعمول و متفکرانه به بیماری روانی و قدرت ناتوان کننده آن خواهید بود. در این فیلم ران هاوارد (کارگردان فیلم) و آکیوا گلدزمن (فیلمنامه نویس) داستان را از زاویه دید نش روایت می کنند به همین دلیل در ابتدای فیلم نمیتوانیم تفاوت بین واقعیت و خیال را تشخیص دهیم.

16. سکسکه

یکی دیگر از بهترین فیلم های انگیزشی جهان فیلم سکسکه است که مسئله عزت نفس را برای مخاطب و بیننده پررنگ می‌کند. البته ممکن است افراد مفهوم عزت نفس و اعتماد به نفس را باهم اشتباه بگیرند. بنابراین لازم است بدانید که اعتماد به نفس همان دانستن و توانستن بوده، حال آنکه عزت نفس به صورت مستقیم با خواستن و دوست داشتن خود فرد در ارتباط است. به بیان ساده‌تر فردی دارای عزت نفس، خودش را با تمام عیب‌ها و نقص‌ها می‌پذیرد، خودش را دوست دارد و برای رشد و پیشرفت در زندگی تلاش می‌کند.

بیشتر بخوانید: چگونه مثبت اندیش باشیم!

 

17. فارست گامپ

اگر به دنبال یک فیلم انگیزشی جدید هستید، فیلم فارست گامپ را که خنده‌دار هم است، از دست ندهید، چون با دیدن آن از خودبی‌خود خواهید شد. فارست گامپ جوانی ساده‌دل است که در ایستگاه اتوبوس منتظر نشسته و با اولین فردی که در کنارش می‌نشیند شروع می‌کند به حرف زدن درباره زندگی پرفراز و نشیبش.

او که از دوران کودکی بهره هوشی کمتری نسبت به هم‌سن و سال‌هایش داشته، یک فرمول ساده برای زندگی کردن دارد: تلاش برای رسیدن به موفقیت بدون درنظر گرفتن حرف دیگران. پیشنهاد می شود دوره آنلاین کوچینگ علی‌مسچی را دنبال کنید و به مهارت‌ها و توانمندی‌های خود بیفزایید.

فیلم انگیزشی جدید

18. کینگ ریچارد

سریال کینگ ریچارد یک سریال آمریکایی بوده و نشان می‌دهد چگونه دو ستاره تنیس به موقعیتی که در حال حاضر دارند، رسیده‌اند. این سریال که به زندگی ورزشی دو تنیس‌باز به نام‌های ونوس و سرنا ویلیامز می‌پردازد، جزو بهترین سریال های انگیزشی سینمای جهان قرار داشته و بر اساس واقعیت زندگی این دو نفر ساخته شده است. تماشای این سریال می‌تواند باعث شود انگیزه خودباوری، تلاش و اعتماد به نفس برای رسیدن به اهداف عالی مورد نظر در شما تقویت شود.

19. رویای بلند

سریال انگیزشی رویای بلند یک سریال کره‌ای است و درباره رویای شش دانش‌آموز بوده که می‌خواهند جزو بهترین‌های مدرسه باشند. در طول این سریال انگیزشی مسیر موفقیت و فراز و نشیب‌هایی که این شش دانش‌آموز برای رسیدن به هدفشان پشت سر می‌گذارند، به خوبی نشان داده شده است. اگر دلتان می‌خواهد شما هم یک دانش‌آموز موفق باشید و در زمینه تحصیل به فردی درس‌خوان تبدیل شوید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان تماشای این سریال انگیزشی را از دست ندهید.

مقاله مرتبط:  business coaching یا بیزینس کوچینگ چیست؟ بهترین دوره بیزینس کوچینگ ایران و جهان!

20. تو جانش را نجات دادی

سریال تو جانش را نجات دادی نیز یکی دیگر از سریال های انگیزشی در حوزه پزشکی است که می‌تواند احساس بسیار زیبایی را به مخاطب و بیننده هدیه دهد. این سریال درباره فرد بیماری است که شرایطی خوبی نداشته و دیگر هیچ امیدی به زنده ماندنش وجود ندارد، اما به صورت معجزه‌آسایی دوباره به زندگی باز می‌گردد. پس اگر یک پزشک هستید یا در رشته پزشکی تحصیل می‌کنید، به هیچ عنوان تماشای این سریال را از دست ندهید.

21. لیون LION

یک پسر بچه‌ی پنج ساله گم می‌شود و یک خانواده‌ی استرالیایی سرپرستی او را می‌پذیرند. اکنون و پس از ۲۵ سال، او به دنبال پیدا کردن ریشه‌های راستین خودش و خانواده پیشینش می‌گردد. این خط داستانی به خودی خود محتوای انگیزشی فراوانی را در خود گنجانده است و Lion می‌تواند آن را به سطحی بالاتر برساند.

فیلم سینمایی انگیزشی Lion یک ساخته‌ی خیره‌کننده و زیباست که ایفای نقش‌های احساسی را به نمایش می‌کشد. پایان این فیلم به قدری کامل است که در کنار انگیزه دادن به بینندگان، اشک آن‌ها را نیز سرازیر می‌کند.

ایجاد انگیزه کسب و کار

22. تریلوژی Creed

اگر نمی‌دانید باید گفت که فرانچایز Creed میراث‌دار فرانچایز خاطره‌انگیز Rocky است. حتی خود سیلوستر استالونه افسانه‌ای نیز برای ایفای نقش دوباره‌ی راکی در این فرانچایز حضور دارد. در این فرانچایز، راکی بالبوآ این بار به عنوان یک تمرین دهنده به دنیای بوکس بازمی‌گردد. نکته‌ی جالب در آن جاست که او تمرین دهنده‌ی آدونیس جانسون کرید، پسر استاد پیشینش، خواهد بود.

در طی زمان، فرانچایز Creed توانست نظر بینندگان را به خود جلب کند و همانند Rocky الهام‌بخش بسیاری باشد. دو فرانچایز Creed و Rocky توانسته‌اند اثبات کننده که فیلم‌های ورزشی و به طور ویژه بوکس می‌توانند به تعداد زیادی از مخاطبان انگیزه بدهند.

بهترین فیلم انگیزشی 2023

 

کلام آخر

همه ما می‌دانیم اولین مرحله در ایجاد انگیزه، خواستن و حرکت کردن به سمت دستیابی به هدف مشخص است. چنانچه افراد تصمیم به دستیابی نداشته باشند تمامی فیلم‌ها و جملات انگیزشی کارساز نخواهد بود. در این مقاله سعی شد تا بهترین فیلم انگیزشی که می‌تواند تأثیر شگرفی در افراد داشته باشد را به شما معرفی کنیم. شما با دیدن برخی از فیلم هایی که در این نوشته معرفی کردیم می توانید پاسخی برای پرسش طرحواره چیست بیابید و روان خود را بیشتر بشناسید.

 

برخی از سوالات رایج:

تاثیر فیلم انگیزشی بر زندگی چیست ؟

یک فیلم خوب با محتوای عالی می‌تواند تا مدت طولانی در ذهن افراد باقی بماند و باعث تغییر نگرش و تفکر افراد شود

چرا فیلم انگیزشی ببینیم ؟

داشتن انگیزه در زندگی باعث می‌شود تا انسان هدف مشخصی را برای خود انتخاب کرده و زندگی خود را به آن سمت حرکت دهد.

ارسال نظرات

  1. چند مورد از سریال های انگیزشی رو میشه نام ببرید که هم جایزه برده باشند و هم فیلم قوی ای باشند

  2. سلام.این فیلم ها همش برای 2021 و 2022 است؟

    1. با سلام.نام این مقاله 14 فیلم انگیزشی برتر 2021 و 2022 است.یعنی در ارقام و آماری که گرفته شده،دارای بالاترین امتیاز می باشد.ممکنه تولید همین سالها باشد و یا در سالهای قبل تولید شده و به اکران رسیده باشد.با تشکر از حسن توجه شما دوست عزیز.

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.