برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

این روز‌ها کسب و کار‌های غیرحضوری و به صورت فریلنسر طرفداران فراوانی پیدا کرده است. زیرا بدون نیاز به خروج از منزل و با داشتن ساعات کاری منعطف (دلخواه) می‌توان درآمد کسب کرد. در این زمینه کسب درآمد از برنامه‌ نویسی توجه بسیاری از کاربران را به خود معطوف ساخته است. زیرا اکثر شرکت‌ها و استارتاپ‌ها اقدام به استخدام افراد متخصص و دارای تجربه برنامه‌نویسی نموده‌اند. در این راستا کاربران نیز با استخدام در این گونه شرکت‌ها و انجام کار برنامه‌نویسی در منزل، حقوق قابل قبولی دریافت می‌کنند.

البته توجه داشته باشید که درآمد برنامه نویسی در ایران بر حسب نوع زبان برنامه‌نویسی و زمینه فعالیت متفاوت است. ممکن است یک فرد از راه برنامه‌نویسی ماهیانه دو میلیون تومان و شخصی دیگر از طریق برنامه‌نویسی ماهیانه بیش از ده میلیون تومان حقوق دریافت کند. بدین جهت می‌بایست با شناسایی بهترین زبان برنامه‌ نویسی برای کسب درآمد و کسب مهارت لازم وارد این عرصه شوید. در ادامه برای روشن‌تر شدن موضوع به بعضی از بهترین روش های کسب درآمد از برنامه‌ نویسی اشاره می‌کنیم.

مقاله مرتبط:  0 تا 100 معرفی محصول + 8 ترفند کاربردی

برنامه نویسی چیست و برنامه نویس کیست؟

برای معرفی راه های کسب درآمد از برنامه نویسی، اول باید بدانیم برنامه نویسی چیست و برنامه نویس کیست؟ به طور کلی برنامه‌نویسی یک روش ایده‌آل برای حل مسائل و مشکلات به کمک کامپیوتر است. در دنیای امروزی تمامی فعالیت‌های اداری، قضایی، بانکی، اقتصادی، خرید‌های روزانه و … به کمک یک سری برنامه و نرم‌افزار‌های موبایلی و رایانه‌ای انجام می‌گیرد. به عنوان مثال وارد اداره بیمه شده‌اید و می‌خواهید سابقه بیمه خود را دریافت کنید.

متصدی امور بیمه با وارد نمودن کدملی شما، تمامی اطلاعات کاری و بیمه‌ای شما را دریافت نموده و در اختیار شما قرار می‌دهد. تمامی این فرآیند‌ها به کمک برنامه‌نویسی و طراحی انواع نرم‌افزار میسر شده است. علاوه بر این سرعت نرم‌افزار‌ها به گونه‌ای است که اطلاعات شما را از بین هزاران و میلون‌ها اطلاعات دیگر پیدا نموده و به کاربر ارائه می‌کند.

اکنون می‌توان گفت برنامه‌نویس فردی است که همه تلاش خود را صرف حل مسائل جامعه به کمک رایانه نموده است. این افراد با فراگیری مهارت و تجربه کافی می‌توانند کسب درآمد دلاری از برنامه‌نویسی داشته باشند. چرا که بعضی از شرکت‌ها و مؤسسات با مشتریان خارجی و سایت‌های بین‌المللی فعالیت دارند و به همین دلیل قرارداد‌ها به دلار بسته می‌شود. از این رو برنامه‌نویس‌ها نیز پس از اتمام پروژه درآمد خود را به دلار دریافت می‌کنند. کار در منزل چی خوبه ؟

کسب درآمد از برنامه نویسی

انواع زبان برنامه نویسی

با توجه به اینکه هر یک از زبان‌های برنامه‌نویسی برای کار مشخص و خاصی تولید شده‌اند؛ شناخت و نحوه کار با آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی زبان برنامه‌نویسی به چهار گروه اصلی زبان برنامه‌نویسی ویندوزی، زبان برنامه‌نویسی تحت وب، زبان برنامه‌نویسی برای نرم‌افزار‌های موبایلی و زبان برنامه‌نویسی چند منظوره تقسیم‌بندی می‌شود. البته باید بدانید که هر کدام از این گروه‌ها نیز تعداد زیادی زیرشاخه دارند و کسب درآمد از برنامه‌ نویسی برای هر کدام از آن‌ها متفاوت است.

برخی از مهمترین و پرکاربردترین انواع زبان برنامه‌نویسی عبارتند از:
⦁ زبان‌های برنامه‌نویسی ویندوزی شامل:
⦁ سی
⦁ C++
⦁ سی شارپ
⦁ جاوا
⦁ پایتون
⦁ دلفی
⦁ فاکس پرو
⦁ ویژوال بیسیک
⦁ زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب شامل:
⦁ CSS
⦁ HTML
⦁ جاوا اسکریپت
⦁ جی کوئری
⦁ زبان‌های برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های موبایلی شامل:
⦁ سی شارپ
⦁ پایتون
⦁ جاوا
⦁ سویفت
⦁ روبی
⦁ زبان‌های برنامه‌نویسی چند منظور شامل:
⦁ سی
⦁ سی پلاس پلاس (C++)
⦁ سی شارپ
⦁ پایتون
⦁ جاوا
⦁ گو (GO)
⦁ اسکالاکار برنامه نویسی در منزل

مقاله مرتبط:  28 کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی! (آپدیت 1402)

بهترین روش کسب درآمد از برنامه‌ نویسی

انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی دانش‌آموزان و دانشجویان

یکی از متداول‌ترین و زودبازده‌ترین روش‌های کسب درآمد از برنامه‌ نویسی برای افراد تازه کار، انجام پروژه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی است. زیرا آن‌ها به دلیل اینکه سرگرم درس هستند، وقت کافی برای انجام این گونه کار‌ها را ندارند و اغلب برای حل و فصل کردن مشکل خود کارشان را برنامه‌نویس‌ها محول می‌کنند. بهترین روش کسب درآمد از بلاک چین را فرا بپیرید.

برنامه‌نویسی برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و استارتاپ‌ها

اگر از جمله افراد دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه برنامه‌نویسی هستید؛ می‌توانید به عنوان یک برنامه‌نویس حرفه‌ای وارد بازار کار شوید. بدین صورت که با انجام آزمون و برگزاری مصاحبه به استخدام شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوص دربیاید و امورات برنامه‌نویسی آن‌ها را انجام دهید. در این زمینه بعضی از شرکت‌های خصوصی، مشتریان خارجی بسیاری دارند و اکثر قرارداد‌های آن‌ها به دلار بسته می‌شود. به همین دلیل اگر به استخدام این قبیل مؤسسات در بیایید، قطعاً با کسب درآمد دلاری از برنامه‌نویسی موفقیت بیشتری نسبت به سایر برنامه نویسان خواهید داشت.

البته خاطر نشان می‌گردد که یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های برنامه‌نویس‌های حرفه‌ای کار در این دسته شرکت‌ها است و می‌توان گفت جذب در این مؤسسات کار چندان ساده‌ای نیست و دستیابی به این مهم نیازمند داشتن تخصص، تجربه و مهارت بیش از سایر رقبا است. از آنجایی علم کامپیوتر به شدت فرّار است و هر ساله شاهد تولید یا ارتقای زبان‌های برنامه‌نویسی هستیم، با مطالعه، تکرار و تمرین می‌توانید این موانع را پشت سر بگذارید و به هدف نهایی دست پیدا کنید.

کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

برنامه‌نویسی به صورت فریلنسری

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از برنامه‌ نویسی، انجام کار به صورت فریلنسری است. در این روش افراد به صورت دلخواه و برحسب تخصص پروژه‌هایی را از شرکت‌ها، مؤسسات و اشخاص حقیقی یا حقوقی دریافت کنید. البته این کار می‌تواند به صورت فردی یا گروهی و همچنین غیرحضوری (از راه دور) نیز انجام شود. پس از آن با انعقاد قرارداد و اتمام کار برنامه‌نویسی، هزینه آن را دریافت می‌کنید.

مقاله مرتبط:  آموزش کسب درآمد از آپارات به 3 روش متفاوت

میزان درآمد حاصله از این طریق متغیر است و به هر اندازه که حجم و حساسیت کار بیشتر باشد، مبلغ آن نیز افزایش می‌یابد. از همه مهمتر اینکه گاهی اوقات پروژه‌ها به صورت فورس ماژور یا خیلی سریع از طرف مشتری ارسال می‌شوند. در این گونه موارد اگر کار در موقع مقرر و با کیفیت مناسب انجام شد، مبلغی به عنوان پاداش مازاد بر قیمت مندرج در قرارداد به شما پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که این روش کسب درآمد به عنوان یکی از بهترین روش‌های کار برنامه‌نویسی در منزل بین کاربران شناخته شده است.با ایده کسب و کار در دبی آشنا شوید.

در پایان امید است که مطالب ارائه شده مفید واقع شده باشد و با استفاده از آن بتوانید راحت‌تر و بهتر وارد عرصه کسب درآمد از برنامه‌ نویسی شوید. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره مزایای دورکاری  در کرونا را بخوانید.

برخی از سوالات متداول

1. چگونه از برنامه نویسی کسب درآمد کنیم؟

انجام پروژه‌های برنامه‌نویسی دانش‌آموزان و دانشجویان – برنامه‌نویسی برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و استارتاپ‌ها و برنامه‌نویسی به صورت فریلنسری.

2. آیا کسب درآمد از برنامه نویسی در منزل امکان پذیر است؟

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از برنامه‌ نویسی، انجام کار به صورت فریلنسری است. در این روش افراد به صورت دلخواه و برحسب تخصص پروژه‌هایی را از شرکت‌ها، مؤسسات و اشخاص حقیقی یا حقوقی دریافت کنید. البته این کار می‌تواند به صورت فردی یا گروهی و همچنین غیرحضوری (از راه دور) نیز انجام شود. پس از آن با انعقاد قرارداد و اتمام کار برنامه‌نویسی، هزینه آن را دریافت می‌کنید.

ارسال نظرات

  1. سلام ممنون از روش هایی که برای کسب درآمد از برنامه نویسی گفتید. مطالب سایتتون خیلی خوبن.

    1. سلام خدمت شما.
      بسیار خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.