برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

برای تیم‌ های فروش حرفه‌ ای و موفق مسیر رسیدن به نتیجه به اندازه خود نتیجه اهمیت دارد، چرا که دانش و مهارتی که در این مسیر کسب کرده‌اند، بسیار ارزشمند است و می‌ تواند راه را برای موفقیت‌ های بعدی هموار کند. یکی دیگر از مشخصه‌ های بارز یک تیم فروش حرفه‌ ای و موفق این است که هدایت چنین تیم‌ هایی را یک کوچ فروش به عهده دارد. کوچ فروش به اعضای تیم خود کمک می‌کند تا برای خود اهدافی مشخص کنند و برای رسیدن به این اهداف اقدام‌های لازم را صورت دهند. کوچ فروش، فرهنگ یادگیری را میان اعضای تیم رواج می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند با فرا گرفتن مهارت‌های تازه به توسعه فردی و حرفه‌ای رسیده و آمار فروش خود را افزایش دهند.

البته موضوع به این سادگی نیست. در بسیاری از سازمان‌ها نیروهای فروش تازه کار بسیار پر شور و اشتیاق ظاهر می‌شوند اما متأسفانه تجربه و مهارت بازاریابی فروشندگان قدیمی‌تر را ندارند. از سوی دیگر رهبران سازمان نمی‌توانند زمان کافی صرف کنند و مهارت‌ های فروش را به آن‌ها آموزش دهند. در چنین شرایطی یک کوچ فروش می‌تواند به آنها کمک کند تا نقاط قوت خود را بشناسند و مهارت‌ های فروش خود را تقویت کنند. اما این مهارت‌ها چه هستند؟ ما در مدرسه توسعه فردی و کسب ‌وکار علی مس‌ چی در زمینه آموزش مهارت‌ های فروش تجربه زیادی داریم و کوشیده‌ایم تا چکیده تجربیاتمان را در قالب این مقاله بگنجانیم و شما را با 14 مهارت فروش آشنا کنیم که با تمرین کردن و به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید ظرف مدت زمان کوتاهی آمار فروش خود را افزایش دهید.

 

مهارت های فروش

14 مهارت فروش که برای هر فروشنده‌ ای لازم و ضروری است!

مهارت اول: داشتن اطلاعات و دانش کافی درباره محصولات یا خدمات

تا زمانی که به عنوان یک کارمند فروش، محصول یا خدمات خود را به درستی درک نکرده باشید و با ویژگی‌ها، مزایا و نقاط قوت آن‌ها آشنا نباشید، نمی‌توانید مشتریان را قانع کنید که این محصول یا خدمات می‌تواند برای آن‌ها مفید واقع شود. بنابراین به عنوان یک کارمند فروش باید پیش از هر کاری بدانید که؛

 • هر یک از محصولات شما چه ویژگی‌ ها و عملکردی دارند؟
 • مزایای رقابتی آنها چیست؟
 • چگونه می‌ توانند برای مشتریان ارزش افزوده ایجاد کنند؟
 • چه جذابیت‌ هایی دارند؟
 • چه مشکلاتی را حل می‌ کنند؟

توصیه می کنیم مقاله اثر تقدم در بازاریابی چیست؟ را حتما مطالعه کنید.

 

وقتی مشتری حس می‌ کند شما می‌ خواهید به او کمک کنید تا مشکلش را حل کند یا در راستای رشد و بهبود وضعیت فعلی خود قدمی بردارد، راحت‌تر با شما ارتباط برقرار می‌کند و همانطور که در مقاله تفاوت فروش و بازاریابی به تفصیل شرح داده شد، در این مرحله از فرآیند خرید، فعالیت‌های بازاریابی، علی الخصوص بازاریابی دیجیتالی، به شما کمک می‌کند تا کلی اطلاعات درباره محصولات یا خدمات خود در اختیار مشتریان بالقوه و مخاطبین قرار دهید و ذهن آن‌ها را آماده کنید تا بدانند محصولات شما چه ویژگی‌ها و مزایای رقابتی‌ منحصر به فردی دارند.

در اکثر کسب‌ وکارها، مشتری پس از آن‌که به اندازه کافی درباره یک محصول یا خدمات اطلاعات جمع کرد، به یک فروشنده مراجعه می‌کند تا فرآیند خرید را به پایان برساند. شاید پیش خود تصورکنید در چنین شرایطی که بازاریابی دیجیتالی مسئولیت نشر اطلاعات را به عهده گرفته، این مهارت فروش برای فروشندگان چندان ضرورتی ندارد. اما شاید تصور کردن این موقعیت دیدگاه شما را تغییر دهد؛ مشتری بالقوه‌ ای را در نظر بگیرید که درباره یک محصول بیشتر از فروشنده آن محصول اطلاعات دارد! به نظر شما چنین فروشنده‌ ای می‌تواند مشتری را متقاعد کند فرآیند خرید محصول را به پایان برساند؟ مسلماً خیر. با این اوصاف کسب اطلاعات و داشتن دانش کافی برای هر فروشنده‌ای بیش از هر زمان دیگری ضرورت می‌یابد.

14 مهارت فروش

 

مهارت دوم: داشتن استراتژی مناسب برای یافتن مشتریان بالقوه

حال که درباره محصولات یا خدمات خود اطلاعات کافی کسب کردید، باید به دنبال مشتریان بالقوه باشید. به عنوان مثال می‌توانید؛

 • از ارتباطات فعلی خود استفاده کنید؛
 • از مشتریان قدیمی‌تان بخواهید تا افراد جدیدی را به شما معرفی کنند؛
 • از مشتریان قدیمی‌تان بخواهید تا محصولات شما را به دیگران توصیه کنند.

یک استراتژی مؤثر دیگر مرور کردن فرصت‌های فروش از دست رفته است؛ ببینید پیش از این با مشتریان بالقوه خود چه مکالمه‌ای داشته‌اید و چگونه می‌توانید این فرصت را به فروش تبدیل کنید. اما بدون تردید مؤثرترین استراتژی این است که مشتریان خود را به فروشندگان‌ تان تبدیل کنید.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله برندسازی شخصی را نیز حتما مطالعه کنید.

 

 

مهارت فروش چیست

 

مهارت سوم: برقراری ارتباط مؤثر

برقراری ارتباط مؤثر در ملاقات‌های حضوری به مراتب ساده‌تر از زمانی است که تلفنی با مشتری صحبت می‌کنید. برخی افراد ذاتاً این توانایی را دارند که به سرعت با دیگران ارتباط مؤثر برقرار کنند. خبر خوب این که ارتباط مؤثر یک مهارت است که می‌توان مانند هر مهارت دیگری آن را فرا گرفت. کافی است عناصر برقراری ارتباط مؤثر را بشناسید، تمرین کنید و به کار ببندید. یخ مکالمه را بشکنید و بستر لازم را فراهم کنید تا اعتماد مشتری را جلب کرده و با او یک ارتباط خوب و مؤثر برقرار کنید.

توصیه می کنیم مقاله مهارت های نرم در بازاریابی را حتما مطالعه کنید.

مهارت چهارم: واضح کردن توافق میان خریدار و فروشنده

یک فروشنده حرفه‌ای باید برای خریدار مشخص کند که می‌توانند چه انتظاراتی از یکدیگر داشته باشند و قرار است چه رویکردی در پیش بگیرند. به عنوان مثال می‌توان از او بپرسید؛ اگر از نظر شما ایرادی ندارد، چند سوال درباره کسب ‌وکارتان بپرسم، سپس عملکرد محصولمان را برایتان شرح دهم و بگویم کدام ‌یک از محصولات ما برای نیازهای منحصر به فرد کسب ‌وکار شما بهترین است تا در نهایت تصمیم بگیرید که محصول ما می‌ تواند برای شما مفید و مؤثر باشد یا نه. با در پیش گرفتن چنین رویکردی به مشتری حق انتخاب می‌دهید و باعث می‌شوید او احساس راحتی ‌کند چون می‌داند باید چه انتظاری از شما دشته باشد. در این صورت یک ارتباط مؤثر و دوسویه میان شما و مشتری شکل می‌گیرد که در آن هر یک از طرفین می‌دانند قرار نیست دیگری چیزی را به او تحمیل کند.

 

مهارتهای فروش

 

مهارت پنجم: گوش شنوا

اکثر فروشندگان در صحبت کردن و بیان ویژگی‌ها و مشخصه‌ های محصولات یا خدمات موفق عمل می‌کنند اما گاه فراموش می‌کنند که داشتن گوش شنوا یکی از مهم‌ترین مهارت‌ های فروش و بازاریابی است که می‌تواند آنها را به موفقیت نزدیک کند.
گوش شنوا یکی از مهارت های بازاریابی و کوچینگ فروش است که می‌توان با تمرین و ممارست بسیار به آن دست یافت. یک فروشنده حرفه‌ای باید بیشتر از آن‌که حرف بزند به صحبت‌ های مشتری گوش دهد، روی گفته‌های او تمرکز کند تا به نیازهایش پی ببرد و به او کمک کند بهترین محصول را انتخاب کند.

می‌ دانید بزرگ‌ ترین مانع برای رسیدن به این مهارت فروش چیست؟ این که مدام پیش خودتان فکر کنید؛ مشتری بعد از این چه خواهد گفت، چه سوالی مطرح می‌کند، باید چه پاسخی به او بدهم. یک فروشنده حرفه‌ای می‌کوشد حس خوبی به مشتری منتقل کند و به او نشان دهد با دقت به حرفهایش گوش می‌دهد و برای او ارزش قائل است، و فقط به فکر این نیست که محصولات یا خدمات خود را بفروشد. با این روش می‌توانید اعتماد مشتریان را به دست آورید. یادتان باشد مردم فقط از کسانی خرید می‌کنند که به آنها اعتماد داشته باشند. گوش شنوا یکی از قدرتمند‌ترین مهارت‌های فروش و یکی از صلاحیت‌های کلیدی کوچینگ فروش است که به شما در نیازسنجی مشتریان کمک بسزایی می‌کند. وقتی مشتری حس می‌ کند شما می‌خواهید به او کمک کنید تا مشکلش را حل کند یا در راستای رشد و بهبود وضعیت فعلی خود قدمی بردارد، راحت‌تر با شما ارتباط برقرار می‌کند و در نتیجه عملکرد شما در فروش محصولات یا خدمات مؤثرتر خواهد بود.

 

مهارت ششم: ارتباط کلامی

نحوه ادا کردن کلمات به اندازه خود کلمات اهمیت دارند. به عنوان یک فروشنده حرفه‌ ای باید درک کنید مشتری شما چگونه سخن می‌ گوید و لحن صدا و آهنگ کلام او به چه شکل است؛ آهسته و شمرده سخن می‌ گوید، رسمی است یا لحنی صمیمانه و خودمانی دارد. لحن و سبک گفتار مشتری را بشناسید و به همان سبک با او سخن بگویید تا با شما احساس نزدیکی کرده و بتواند راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کند. توجه داشته باشید که یک فروشنده حرفه‌ای نه آنقدر آرام و شمرده صحبت می‌کند که حوصله مشتری سر برود، نه آن‌قدر تند و ناواضح که مشتری نتواند کلام او را درک کند. لحن شما نباید همچون یک صدای ضبط شده بی‌روح باشد، باید به صدایتان فراز و فرود دهید تا یکنواخت نباشد. به علاوه کلام شما باید بازتابی از یک حس خوب و مثبت را در خود داشته باشد تا مشتری به این درک برسد که شما هم مثل او یک انسان هستید و برای حرف‌زدن با شما شور و اشتیاق بیشتری از خود نشان دهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله دورکاری چیست را نیز حتما مطالعه کنید.

 

مهارت هفتم: پرسش‌ گری قدرتمند

پرسش‌ گری قدرتمند هم به مانند ارتباط مؤثر و گوش شنوا از مهم‌ترین مهارت‌های فروش و کوچینگ فروش است که به افزایش آمار فروش کمک می‌کند. بهتر است مکالمه‌تان را با یک پرسش قدرتمند آغاز کنید تا بتوانید نیاز مشتریان را بهتر ارزیابی کنید. این روش بسیار مؤثرتر از آن است که برخی از ویژگی‌ها و مزایای محصول یا خدمات خود را پشت سر هم ردیف کنید، به این امید که یکی از آن‌ها برای مشتری جذاب و مفید باشد. واقعاً تاکتیک بدی است که بخواهید با بیان کردن تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های یک محصول مشتری را گیج و سردرگم کنید. با پرسیدن سوال‌های قدرتمند نیازها و خواسته‌های مشتریان را بهتر درک می‌کنید و می‌توانید تشخیص دهید محصول شما چه کمکی به آن‌ها می‌کند و چگونه نیازها و خواسته‌ها‌شان را پاسخ می‌دهد.

در بالا به 3 مهارت اصلی کوچینگ اشاره شد که با شرکت در دوره‌ آموزش مهارت‌های کوچینگ فروش می‌توانید تیم فروش خود را به این مهارت‌ها مجهز کرده و فروش خود را افزایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما در مدرسه توسعه فردی و کسب و کار علی مس‌چی تماس بگیرید یا به این لینک مراجعه کنید.

 

مهارت هشتم: مدیریت زمان

در دنیای مدرن زمان به اندازه پول و حتی بیشتر از آن ارزشمند است و این مسئله درباره کارمندان فروش و فروشندگان هم صدق می‌کند. لذا به عنوان یک فروشنده حرفه‌ای باید یاد بگیرید سرنخ‌های فروشتان را دسته‌بندی کنید و آنهایی را که احتمال تبدیل شدنشان به یک خرید موفق بیشتر است، در اولویت قرار دهید تا مبادا وقت با ارزش خود را صرف رسیدگی به سرنخ‌هایی کنید که به احتمال زیاد منجر به فروش نخواهند شد. برای تجزیه و تحلیل کردن صنعت و بازار خود می‌توانید از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای بسیار خوبی استفاده کنید که به شما می‌گویند یک سرنخ ایده‌آل باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. این اطلاعات را در اختیار اعضای تیم فروش و بازاریابی خود قرار دهید تا بتوانید زمان خود و اعضای تیمتان را به بهترین شکل مدیریت کنید.

اگر مدیرعامل یا صاحب کسب ‌وکار هستید، بدون تردید مشغله‌هایتان آن‌قدر زیاد است که فرصت نمی‌کنید برای آموزش دادن مهارت‌ های فروش و مهارت‌ های بازاریابی به کارکنان خود زمان کافی اختصاص دهید، می‌توانید از مهارت و تجربه یک کوچ فروش بهره بگیرید یا با شرکت در دوره‌ آموزش کوچینگ فروش، توسعه فردی و حرفه‌ای کارمندان فروش خود را رقم بزنید. همان‌طور که می‌دانید نیروی فروش ارزشمندترین سرمایه‌ای است که هر کسب ‌وکاری در اختیار دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله بازاریابی گوشه یا نیچ مارکتینگ را حتما مطالعه کنید.

 

مهارت نهم: جلوگیری کردن از مخالفت‌ ها و مانع‌ تراشی‌ های مشتری

یک فروشنده حرفه‌ای به جای آن که بکوشد برای مخالفت‌های مشتری پاسخ مناسبی پیدا کند، می‌کوشد تا بهانه‌ای به دست مشتری ندهد و باعث نشود مشتری از خرید محصول یا خدمات منصرف شود. این مهارت فروش تا حد زیادی به رویکرد شما در فروش محصولات یا خدمات بستگی دارد. با آموزش دادن مهارت‌ها و تکنیک‌های فروش به کارمندان خود، به آنها کمک می‌کنید تا رویکردی استراتژیک در پیش بگیرند، برای صحبت کردن با مشتریان آماده باشند و مخالفت‌ها و اعتراض‌های آنها را به خوبی بشناسند و اجازه ندهند مکالمه‌هایشان به بن‌بست‌ برسد و به عنوان مثال مشتری به آنها بگوید: به محصول یا خدمات شما نیازی ندارم یا لطفاً چند ماه دیگر با من تماس بگیرید.

 

مهارت دهم: از پس مخالفت‌ ها و اعتراض‌ ها برآمدن

ممکن است با وجود اقدامات پیشگیرانه شما باز هم مشتریان مانع تراشی و مخالفت کنند، بنابراین باید خودتان را برای چنین وضعیتی آماده کنید و بتوانید از پس از این مخالفت‌ها به خوبی برآیید. در غیر این صورت فرصت نهفته در پس سر نخ‌های فروش را از دست می‌دهید. برای این منظور می‌توانید از مهارت‌هایی همچون همدلی‌کردن و پرسش‌گری قدرتمند بهره بگیرید تا به دغدغه و نگرانی اصلی مشتری پی ببرید. از او بخواهید اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهد تا موقعیت و شرایط او را به وضوح درک کنید، دنیا را از دیدگاه او ببنید و بتوانید مشکلات و مخالفت‌هایشان را رفع و رجوع کنید.

 

مهمترین مهارت های فروش

 

مهارت یازدهم: معرفی مؤثر محصول یا خدمات

نمایش دادن عملکرد محصول یا معرفی مؤثر آن می‌تواند یک نقطه آغاز ایده‌ال برای فروش محصولات باشد. در این جا است که اولین مهارت فروش (داشتن اطلاعات و دانش کافی درباره محصول) به شما کمک می‌کند تا با تسلط بیشتری محصول را به مشتریان معرفی کنید و بتوانید پاسخگوی سوال‌هایشان باشید. این کار می‌تواند چالش برانگیز باشد چرا که باید ابتدا به این درک برسید که مشتری چه نیاز و مشکلی دارد و کدام یک از مزایای محصول شما می‌تواند برای اوجذاب‌تر باشد، سپس بر روی این مزایا و ویژگی‌ها تمرکز و تأکید کنید.

اما نیازی نیست نگران باشید چرا که اگر مهارت‌ های فروش همچون گوش شنوا و پرسش‌گری قدرتمند را به درستی به کار بگیرید، می‌توانید به بهترین شکل محصولات یا خدمات خود را معرفی و ارائه دهید. با بیان کردن ویژگی‌هایی که ممکن است برای مشتری جذاب یا مفید نباشد، او را گیج و کلافه نکنید. تمرین کنید تا از مهارت معرفی محصول به عنوان یک ابزار مفید برای کمک کردن به مشتریان خود بهره بگیرید.

 

مهارت دوازدهم: تعهد ایجاد کردن

با استفاده از مهارت پرسش‌گری قدرتمند می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نیاز و خواسته مشتری را به درستی درک کرده‌اید و او را نسبت به خرید محصولتان متعهد کنید. به عنوان مثال می‌توانید از او بپرسید: به نظر خودتان این محصول می‌تواند برای شما مفید باشد؟ فکر می‌کنید این محصول با توجه به ویژگی‌هایش می‌تواند مشکل شما را برطرف کند؟ مشتریان را به عمیق‌تر فکر کردن ترغیب کنید تا خودشان به این نتیجه برسند که محصول شما می‌تواند همان فرشته نجاتی باشد که آنها را از شر دردها و مشکلاتشان رها می‌کند. در چنین شرایطی آنها نسبت به خرید محصول شما تعهد نشان خواهند داد.

 

مهارت سیزدهم: قطعی کردن خرید

تا اینجا توانسته‌ اید از قدرت مهارت‌ های فروش و بازاریابی بهره بگیرید تا مشتریان را متقاعد کنید محصول شما بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند نیازها و خواسته‌های آنها را برآورده ساخته و برایشان ارزش آفرینی کند. حال زمانش رسیده که معامله را قطعی کنید و فرآیند خرید را به پایان برسانید. بسیاری از نماینده‌ها و کارمندان فروش در این زمینه خوب عمل نمی‌کنند و در نتیجه تمام تلاش‌ها و زحماتشان بی‌فایده می‌ماند. بنابراین به یک مدیر فروش یا کوچ فروش نیاز دارند تا با ارائه دادن بازخوردهای سازنده عملکرد آنها را بهبود ببخشد. گاهی اوقات می‌توانید با ارائه دادن یک پیشنهاد رد نشدنی و مشخص کردن یک بازه‌ی زمانی برای آن پیشنهاد، مشتری را به شکلی نامحسوس تحت فشار قرار دهید تا در این بازه زمانی خرید خود را انجام دهد.

مشتری پیشنهاد شما را سبک و سنگین می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که به تعویق انداختن خرید به معنای متضرر شدن او است، در نتیجه می‌کوشد تا سریع‌تر خرید خود را انجام دهد. فقط حواستان باشد خیلی مشتری را تحت فشار قرار ندهید. به او پیشنهاد دهید و بگذارید خودش در نهایت تصمیم بگیرد.

 

مهارت چهاردهم: مدیریت کردن روابط با مشتریان پس از خرید

بسیاری از فروشندگان پس از آن‌که مشتری خریدش را انجام داد، او را فراموش می‌کنند و برای حفظ رابطه‌شان با مشتری تلاشی صورت نمی‌دهند. در حالی که باید از مشتری قدردانی کرد، فارغ از آن که قرار است دوباره از شما خرید کند یا نه.

کاربردی ترین مهارت های فروش

 

اگر این کار را انجام دهید مشتریان در خریدهای بعدی‌شان به شما مراجعه می‌کنند نه رقبایتان. گذشته از این مشتریان بالقوه معمولاً برای آن که تصمیم به خرید بگیرند، نظر مشتریان قبلی را جویا می‌ شوند و به نفعتان است تجربه خوبی از خود به جا بگذارید. با در پیش گرفتن چنین رویکردی می‌توانید مدت‌ها بعد هم به مشتری خود محصول بفروشید. سرمایه‌گذاری کردن بر روی کارمندان فروش منافع بسیاری برای سازمان‌ها و شرکت‌ها به همراه دارد. اگر شرکت شما بهترین زیرساخت‌ها و محصولات را داشته باشد اما تیم فروشتان نتواند به درستی از عهده مسئولیت‌ هایش برآید، بدون تردید کسب‌ وکار شما موفق نخواهد بود. از این رو تیم فروش را می‌توان قلب تپنده شرکت دانست و باید آن‌ها را به جدیدترین تکنیک‌ها و مهارت‌ های فروش مجهز کرد.

یک کوچ فروش می‌تواند سازمان شما را متحول سازد. اما اگر می‌خواهید نتایج و عملکرد تیم فروشتان را به شکلی انفجاری بهبود ببخشید، به شما توصیه می‌کنیم، هریک از اعضای تیم فروشتان را به یک کوچ فروش تبدیل کنید. برای این کار می‌توانید در دوره آموزش کوچینگ فروش و برندسازی شخصی شرکت کنید یا با همکاران ما در مدرسه توسعه فردی و کسب ‌و‌کار علی مس‌چی تماس بگیرید تا در این زمینه توصیه‌های لازم را به شما ارائه دهند.

اهمیت مهارت های فروش

 

در بالا با اصلی‌ترین مهارت‌ های فروش آشنا شدیم. متاسفانه بسیاری از فروشندگان از برخورد مشتریان با آن‌ها ناراضی هستند و احساس می‌کنند آن گونه که شایسته فروشندگان است، احترام نمی‌بینند. حال وقت آن رسیده است تا در ادامه به اهمیت مهارت‌ های فروش و تاثیر آن در رفتار مشتریان با فروشندگان و سپس سودهی بیشتر آشنا شویم.

 • مهارت‌ های فروش منجر به حل نیاز‌های مشتریان می‌ شود

بسته به اجناسی که می‌فروشید، مشتریان شما می‌توانند زیاد یا کم باشند اما این مهارت های فروش و بازاریابی است که منجر به خدمات رسانی بیشتر و افزایش عزت نفس شما می‌شود. به عبارت دیگر هر چه نیاز مشتریان به اجناس شما حیاتی‌تر باشد، بیشتر پیگیر آن خواهند بود و طبیعتا کاری نمی‌کنند که شما را از دست بدهند، در نتیجه به شما بیشتر احترام می‌گذارند.

 • مهارت‌ های فروش خلاقیت شما را افزایش می‌ دهد

هر چه نسبت به مهارت‌ های فروش آگاهی بیشتری داشته باشید، راه های خلاقانه تری برای فروش به ذهن شما می رسد. ‌مثلا ممکن است بخشی از محصولات خود را به صورت اینترنتی بفروشید و در شبکه‌های اجتماعی از محصولاتتان عکس های باکیفیت بگیرید و آن‌ها را به نمایش بگذارید.

 • مهارت‌ های فروش فرصت همکاری با افراد را فراهم می‌ کند

هر چه بتوانید نسبت به مهارت‌ های فروش و بازاریابی بیشتر اطلاعات کسب کنید، تجربه شما نیز در این کار بیشتر خواهد شد و سپس می‌توانید با سایر افرادی که در حوزه محصولات شما کار می‌کنند نیز همکاری داشته باشید. شاید در ابتدا به نظر برسد این کار منجر می‌شود رقبای شما سبقت گیرند اما برعکس. این مهارت‌ های فروش به هر دو فروشنده کمک خواهد کرد تا مشتریان زیادی را جذب کنند و هر یک از دو طرفین برای یکدیگر تبلیغ می‌کنند.

 • مهارت‌ های فروش درآمد شما را افزایش می‌ دهد

بی شک، یکی از پیامدهای بسیار مهم آگاهی از مهارت‌ های فروش، افزایش درآمد افراد و رسیدن به سوددهی بسیار بالا است. در نتیجه هر چه بیشتر وقت بگذارید و این مهارت‌ ها را بیاموزید در آینده‌ ای نه چندان دور سودهی شما چندین برابر می‌شود.

 • مهارت‌ های فروش شما را برای مشاغل دیگر نیز آماده می‌ کند

هر چه بیشتر با مهارت‌ های فروش آشنا باشید امکان دسترسی شما به مشاغل دیگر نیز بیشتر خواهد شد. چرا که شما در این مسیر به خوبی یاد گرفته اید که چگونه با مردم برخورد کنید و اجتماعی‌تر هستید. در نتیجه به راحتی می‌توانید روی مشاغلی که به مدیریت، مشاوره، روانشناسی و جامعه شناسی مرتبط هستند حساب کنید.

 • مهارت‌ های فروش تاثیر مستقیمی روی اقتصاد کشور می‌ گذارد

هر چه فروش شما از محصولات بیشتر شود، چرخه تولیدی نیز بیشتر می‌شود و اقتصاد کشور رو به بهبودی می‌رود و همه این‌ها تنها به دلیل آگاهی از یک اصول کاملا حرفه ای یعنی دانستن مهارت فروش و بازاریابی است.

مقاله مرتبط:  مزیت رقابتی چیست؟ + 10 مثال برای مزیت رقابتی در کسب و کار
 • مهارت‌ های فروش افراد زیادی را وارد بازار کار می‌ کند

با گذشت زمان از طریق به کارگیری مهارت‌ های فروش، درآمد شما بیشتر می‌شود و در نتیجه کسب و کار خود را گسترش می‌دهید. ممکن است چندین شعبه برای خود افتتاح کنید. این امر علاوه بر اینکه سود خالص شما را چندین برابر می‌کند، باعث می‌شود نیروی کار بیشتری را در این شعبه‌ها استخدام کنید.

 • مهارت‌ های فروش از شما یک انسان هدفمند می‌ سازد

اصولا افرادی به دنبال یادگیری مهارت‌ های فروش می‌روند که اهمیت زیادی به آینده کاری خود می‌دهند و این امر هدفمندی افراد را نشان می‌دهد. در نتیجه هر چه مهارت شما در خصوص فروش بیشتر باشد، برنامه ریزی‌های شما برای آینده نیز دقیق تر خواهد بود و باعث می‌شود هدف‌ های بیشتری را برای خود در نظر بگیرید و برای همیشه در همان کسب و کار کوچک خود درجا نزنید.

 • مهارت‌ های فروش منجر به آگاهی افراد از اجناس کسب و کار خود می‌ شود

احتمالا با فروشندگانی برخورد کرده اید که اطلاعات درستی از محصولات خود ندارند و چه بسا حتی کارآرایی آن را نیز ندانند. در صورتی که فروشندگان باید کاملا از محصولات خود آگاهی داشته باشند و بتوانند به تمامی سوالات مشتریان در خصوص اجناس پاسخ دهند. در بالا در خصوص مهارت‌هایی که برای فروش لازم است و سپس اهمیت دانستن این مهارت‌ها و تاثیرات آن‌ها در فروش بیشتر محصولات صحبت کردیم. توجه داشته باشید که موفقیت انتها ندارد و تا زمانی که تلاش کنید، نتیجه می‌بینید. امیدواریم توانسته باشیم سهم کوچکی در موفقیت شما داشته باشیم.

برخی از سوالات رایج:

مهارت های فروش و بازاریابی کدام اند؟

مهارت اول: داشتن اطلاعات و دانش کافی درباره محصولات یا خدمات، مهارت دوم: داشتن استراتژی مناسب برای یافتن مشتریان بالقوه، مهارت سوم: برقراری ارتباط مؤثر، مهارت چهارم: واضح کردن توافق میان خریدار و فروشنده و ...

داشتن گوش شنوا در مهارت‌های فروش چه تاثیری دارد؟

گوش شنوا یکی از قدرتمند‌ترین مهارت‌های فروش و یکی از صلاحیت‌های کلیدی کوچینگ فروش است که به شما در نیازسنجی مشتریان کمک بسزایی می‌کند.

ارسال نظرات

 1. سلام ممنون از مقاله خوبتون. ببخشید مهارت های بازاریابی کدامند؟

  1. در بخش مقالات چندین مقاله در خصوص باریابی می باشد.امیدواریم با مطالعه این مقالات آن چیزی که مورد نظر شماست،بدست آورید.

 2. بنظر من داشتن اشتیاق و انگیزه در فروش هم بسیار مهم است. فروش کار سختیه اگر اشتیاق برای پیگیری نباشه فروشی در کار نیست.ممنون بابت مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.