برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

قفسه‌ کتابفروشی‌ ها پر است از کتاب‌ هایی که می‌خواهند به شما یاد دهند، چگونه زندگی بهتری داشته باشید و این مسئله حکایت از آن دارد که این روزها ما انسان‌ ها خیلی از زندگی‌مان راضی نیستیم و می‌ خواهیم برای رشد و پیشرفت آن گامی برداریم. لایف کوچینگ چیست؟ ( لایف کوچینگ یعنی چه؟)

اما حتماً متوجه شده‌اید عمر این کتاب‌ها در قفسه کتابفروشی چندان طولانی نیست و دیری نمی‌پاید که کتاب‌های جدید با عناوین وسوسه‌انگیزتر و همان محتوای تکراری و کلیشه‌ ای جای آن‌ها را می‌گیرند. اما چرا کتاب‌هایی که با آن شور و حرارت در ردیف کتاب‌های پرفروش ماه و سال قرار می‌ گیرند، خیلی زود به دست فراموشی سپرده می‌شوند؟ شاید مهم‌ترین دلیلش این باشد که نمی‌توان یک فرمول جادویی برای داشتن یک زندگی بهتر نوشت و به همه انسان‌ها وعده داد که با اجرای این فرمول به سعادت و شادکامی خواهید رسید. در واقع هر انسانی نیازها، خواسته‌ها، استعدادها و پتانسیل‌های منحصر به خود را دارد بنابراین نمی‌توان گفت پیروی کردن از فرمولی که برای عده‌ای نتیجه‌بخش بوده، برای سایرین هم مؤثر و مثمرثمر خواهد بود. با این اوصاف باید به دنبال یک راهکار به مراتب اختصاصی‌تر بود؛ بهترین گزینه‌ای است که پیش رویتان قرار دارد و به شما کمک می‌کند تا برای بهتر شدن زندگی‌تان به یک فرمول طلایی برسید.

شما بهترین متخصص زندگی تان هستید!

هرکس تعریف متفاوتی از شادکامی، سعادت، موفقیت یا حتی سلامتی دارد. به علاوه نگرش‌ها، ارزش‌ها، باورها و دیدگاه‌های افراد متفاوت از یکدیگر است. اما این قانون درباره همه افراد صدق می‌کند: هیچ‌کس به اندازه خودت به زیر و بم زندگی‌ات و نقاط پنهان و آشکار شخصیتت آگاه نیست. فقط گاهی اوقات افراد از نقاط قوت، نقاط قابل بهبود (نقاط ضعف) و جنبه‌های مختلف زندگی‌شان شناخت کافی ندارند. در چنین شرایطی فرد به یک لایف کوچ و راهنما نیاز دارد تا به خودآگاهی رسیده و دانش و بصیرت خود را افزایش دهند. این شکل از خودآگاهی سرچشمه و منشأ تغییر و تحولات بزرگی در زندگی افراد خواهد بود. لایف کوچ چیست؟

پیشنهاد می شود درباره  فرایند کوچینگ  بخوانید.

دوره لایف کوچینگ چیست؟ (life coach چیست)

لایف کوچ چیست؟ معنی لایف کوچینگ یا لایف کوچینگ مجموعه ابزارهایی است که در تمامی جنبه های زندگی از قبیل توسعه انسانی، سلامت جسمی و روحی، موفقیت حرفه ای و روابط فردی به مراجع کمک می‌کند.

لایف کوچینگ یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های کوچینگ است؛ رابطه‌ای مؤثر و پربازده میان لایف کوچ و مراجع که در آن لایف کوچ به مراجع کمک می‌کند برای خود اهدافی مشخص کند و برای رسیدن به آن اهداف برنامه‌ریزی و اقدام کند. گاهی اوقات هم افراد برای درک بهتر مشکلاتشان و یافتن بهترین راهکار به لایف کوچینگ روی می‌ آورند.

لایف کوچینگ یک فرآیند مکالمه محور است که می‌توان جلسات آن را به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری برگزار کرد. مدت زمان هر یک از این جلسات معمولاً بین 45 تا 60 دقیقه است و غالباً هفته‌ای یک بار برگزار می‌شوند.

اگر درباره لایف کوچینگ و نحوه برگزاری جلسات آن سوالی دارید یا می‌خواهید برای شرکت در یک جلسه معارفه لایف کوچینگ درخواست دهید، با ما تماس بگیرید یا چند ثانیه وقت بگذارید و فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در مدرسه توسعه فردی و کسب و کار علی مس‌چی با شما تماس بگیرند.

[gravityform id=”25″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]

لایف کوچینگ چه چیزهایی نیست؟

بسیاری افراد به اشتباه تصور می‌کنند لایف کوچینگ یک شیوه مدرن مکالمه درمانی است اما نباید کوچینگ زندگی را با درمانگری اشتباه گرفت. چرا که درمانگر در گذشته فرد کنکاش می‌کند تا ببیند چه دردها، رنج‌ها و مشکلاتی باعث شده او به این جایگاه برسد.

درمانگر برای آن که فرد را از یک وضعیت نامتعادل و نابسامان به یک وضعیت عادی برساند، می‌کوشد تا به ریشه مشکلات او پی ببرد. این در حالی است که نگاه لایف کوچ به امروز است و می‌کوشد فرد را از یک وضعیت عادی و نرمال به یک جایگاه ایده‌آل و مطلوب برساند.

پیشنهاد می کنیم مقاله کوچینگ سازمانی چیست را نیز مطالعه کنید.

مزایای لایف کوچینگ در زندگی فردی

اینفوگرافیک مزایای لایف کوچینگ در زندگی فردی

به علاوه نباید لایف کوچینگ را با مشاوره اشتباه گرفت، چرا که مشاور تمام پاسخ‌ها را حاضر و آماده در اختیارتان قرار می‌دهد و به شما می‌گوید برای حل مشکلات خود چه باید بکنید و چه مسیری را طی کنید. اما لایف کوچینگ بر این پایه استوار است که هر کس بهترین مدیر و مدبر زندگی خودش است و پاسخ تمام مشکلات و راه رسیدن به اهدافش را بهتر از هر فرد دیگری می‌داند. فقط به کسی نیاز دارد که بتواند او را به عمیق‌تر فکر کردن ترغیب کند تا خودش به راهکار و پاسخ برسد؛ لایف کوچ

مهره های چوبی با عنوان لایف کوچ یا کوچ زندگی

کوچ زندگی یا لایف کوچ کیست

پیشنهاد می کنیم مقاله کوچ تحصیلی را نیز حتما مطالعه کنید.

لایف کوچ کیست و چه می‌ کند؟

لایف کوچ یا کوچ زندگی تسهیل‌گری است که راه رسیدن به هدف را هموار می‌کند. به فرد کمک می‌کند تا من حقیقی خود را کشف کند، پتانسیل‌ها، استعدادها، نقاط قوت و نقاط قابل بهبود خود را بشناسد و بر همان اساس برای رسیدن به یک جایگاه بهتر برنامه‌ریزی کند. لایف کوچ فرد را تشویق می‌کند تا دیدگاهی واقع‌بینانه نسبت به وضعیت فعلی خود داشته باشد و برای خود هدف تعیین کند. گاهی اوقات افراد در ذهن خود یک قفس می‌سازند و آن را پر می‌کنند از باورهای بازدارنده‌ای که به بزرگ‌ترین مانع آن‌ها برای رشد و پیشرفت تبدیل می‌شود. در این زمینه روانشناسی مثبت هم می تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند.

لایف کوچ به فرد کمک می‌کند تا در وهله اول این باورها را بشناسد، سپس او را به چالش می‌کشد تا این باورها را رها کرده و گامی مثبت و رو به جلو بردارد. اما تمامی این‌ها زمانی امکان پذیر است که فرد بخواهد تغییر کند و در وضعیت فعلی خود تغییری ایجاد کند. تغییر کردن کار ساده‌ای نیست اما برای رسیدن به یک زندگی بهتر باید از محدوده امن خود خارج شد. محدوده امن حصاری است که افراد به دور خود کشیده‌اند و درون آن را پر کرده‌اند از روزمرگی و کارهایی که هر روز تکرار می‌کنند. اگر برای خارج شدن از محدوده امن خود به کمک نیاز دارید،

توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید؛ منطقه امن ذهن

علاوه بر آن لایف کوچ میزان تعهد و اشتیاق فرد را برای داشتن یک زندگی بهتر افزایش می‌دهد. کوچ زندگی یک شنونده بی‌نظیر است، گوش می‌دهد تا ناگفته‌ها را بشنود و نیازها و خواسته‌های افراد را درک کند. گاهی اوقات کافی است یک نفر صحبت‌هایتان را یک بار دیگر برای خودتان بازگو کند تا تمام نقاط کوری که در ذهنتان وجود داشت، یکی پس از دیگری برطرف شود. این دقیقاً همان کاری است که لایف کوچ انجام می‌دهد.

مهارت پرسشگری قدرتمند از دیگر مهارت‌ هایی است که لایف کوچ برای کمک به افراد از آن بهره می‌گیرد. پرسش‌های کوچینگی فرد را به فکر فرو می‌برد، موقعیت او را به چالش می‌کشد و چشم‌انداز او را واضح و شفاف می‌کند. اما هنر لایف کوچ در این است که در زمان مناسب، سوال مناسب را بپرسد، به افراد قدرت دهد تا برای بهبود و پیشرفت زندگی‌شان اقدام کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مهارت کوچینگ چیست را مطالعه کنید تا مهارت های حود را در کوچینگ افزایش دهید.

لایف کوچینگ برای چه کسانی مناسب است؟

فرقی نمی‌کند که در زندگیتان تا چه اندازه موفق هستید، یا چه مشکلاتی دارید، لایف کوچینگ به شما کمک می‌کند تا زندگی بهتری را تجربه کنید.

 • مدت‌ها است در زندگی شخصی‌تان هدفی دارید، اما هنوز برای تبدیل کردن آن به واقعیت اقدامی نکرده‌اید؛
 • می‌خواهید روابط عاطفیتان را بهبود بخشید اما نمی‌دانید چگونه؛
 • دوست دارید سبک زندگی‌تان کمی متفاوت‌تر و البته‌ سالم‌ تر باشد اما هنوز نتوانسته‌اید اولین گام را برای رسیدن به این هدف بردارید؛
 • در کنترل کردن احساساتی از قبیل خشم و ناراحتی مشکل دارید؛
 • به تازگی در یک رابطه عاطفی شکست خورده‌اید و نمی‌دانید چطور باید از نو شروع کرد؛
 • حس می‌کنید زندگی‌تان باری به هر جهت و بی‌هدف سپری می‌شود؛
 • از زندگی امروزتان راضی نیستید و نمی‌دانید برای تغییر این وضعیت چه باید کرد؛
 • بارها در زندگی تلاش کرده‌اید اما همیشه شکست خورده‌اید و حالا برای یک شروع دوباره انگیزه و اشتیاق کافی ندارید.

لایف کوچینگ همان راه میانبری است که به شما کمک می‌کند تا از پس تمامی این مشکلات برآیید. البته این تمام ماجرا نیست. لایف کوچینگ می‌تواند در تمامی جنبه‌های زندگی شخصی به شما کمک کند. اگر مسئله‌ای که شما را درگیر کرده در این لیست وجود ندارد، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا ببینید خدمات کوچینگ زندگی برای شما مناسب است یا نه؟ تا به حال در جلسات لایف کوچینگ شرکت کرده‌اید؟ برایمان کامنت بگذارید و تجربه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به مشاورکسب و کار را نیز حتما مطالعه کنید.

برخی از سوالات رایج:

1.لایف کوچینگ چیست؟

کوچینگ زندگی یا لایف کوچینگ مجموعه ابزارهایی است که در تمامی جنبه های زندگی از قبیل توسعه انسانی، سلامت جسمی و روحی، موفقیت حرفه ای و روابط فردی به مراجع کمک می‌کند.
2.لایف کوچینگ مناسب چه کسانی است؟
مدت‌ها است در زندگی شخصی‌تان هدفی دارید، اما هنوز برای تبدیل کردن آن به واقعیت اقدامی نکرده‌اید؛ – می‌خواهید روابط عاطفیتان را بهبود بخشید اما نمی‌دانید چگونه؛ – در کنترل کردن احساساتی از قبیل خشم و ناراحتی مشکل دارید؛ – بارها در زندگی تلاش کرده‌اید اما همیشه شکست خورده‌اید و حالا برای یک شروع دوباره انگیزه و اشتیاق کافی ندارید.

ارسال نظرات

 1. سلام خدمت استاد عرشیانفر
  دیدگاه من به زندگی خیلی کوچکه .ودیدی خیلی بسته به دنیای اطراف داشتم
  یکی ودو هفته هس صحبت های استاد عرشیانفر رو گوش میدم خیلی فرق کرده به دیدم
  ولی ادمی فوق العاده درون گرا خجالتی وعجول هستم میخواستم ببینم چطور میتونم از خدمات لایف کوچینگ استفاده کنم
  در درجه اول دوست دارم رابطه ای صمیمی با پروردگارم داشته باشمواخلاقی خوب وبعد یه در امد خوب
  یه دنیا ممنونم

  1. سلام و وقت بخیر، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به واتس اپ شماره 09206968003 پیام بدهید.

 2. دیدگاه من به زندگی خیلی کوچکه .ودیدی خیلی بسته به دنیای اطراف داشتم
  یکی ودو هفته هس صحبت های استاد عرشیانفر رو گوش میدم خیلی فرق کرده به دیدم
  ولی ادمی فوق العاده درون گرا خجالتی وعجول هستم میخواستم ببینم چطور میتونم از خدمات لایف کوچینگ استفاده کنم
  در درجه اول دوست دارم رابطه ای صمیمی با پروردگارم داشته باشمواخلاقی خوب وبعد یه در امد خوب
  یه دنیا ممنونم

  1. دوست عزیز من آقای عرشیانفر و عزیزان دیگر در زمینه لایف کوچینگ میتوانند به شما کمک کنند.

 3. یک سوال داشتم
  شما دوره ای دارید که فقط درباره لایف کوچینگ باشه ؟

 4. برای استفاده از خدمات لایف کوچینگ چطور میتونیم اقدام کنیم؟

 5. برای تبدیل شدن به لایف کوچ از کجا باید شروع کنیم دوره ای چیزی دارید که بشه مهارت هارو آموزش دید؟

 6. احسنت..بسیار عالی، روان و سلیس بود لذت بردم

  1. خوشحالیم که براتون مفید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.