برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

اگر به دنبال گسترش و پیشرفت کسب و کار خود هستید، کلید موفقیت شما یادگیری ترفند فروش است. در واقع شما ممکن است محصول با پتانسیل بالایی برای فروش داشته باشید اما نحوه بازاریابی و فروش آن را به مشتریان آموزش ندیده باشید. در نتیجه پس از مدت زمان کوتاهی با ضرر هنگفت و با شکستی بزرگ مواجه خواهید شد. پس حتماً سعی کنید تا ترفند‌های فروش را برای بهتر شدن کسب و کارتان آموزش ببینید.

7 ترفند افزایش فروش

امروزه مراحل بازاریابی محصولات زیادی در دنیا و ایران به کار برده می‌شود تا بتوان مشتریان را حفظ کرد. علم بازاریابی و فروش محصولات همواره در حال تغییر و رشد است و برای به‌روز بودن با آن باید همواره تلاش مضاعف کرد. در موارد گوناگونی احساس نیاز در مشتری برای خرید محصولات به وجود می‌اید اما اعتمادی که باید بین فروشنده و مشتری برقرار شود به خوبی انجام نمی‌شود. همین امر موجب می‌شود تا شما یک گام به شکست نزدیک شوید.

• نیاز‌های مشتری را به او یادآور شوید

همواره سعی کنید تا به جای داشتن یک ویترین شلوغ، کالا‌های اساسی که مشتری نسبت به آن احساس نیاز دارد را در دید او قرار دهید. زمانی که قصد ایجاد ارتباط با مشتری را دارید، طوری رفتار نکنید که گویا تنها به خلاص شدن از محصول خود فکر می‌کنید، بلکه به او یادآور شوید با خرید این محصول، چه ارزش افزوده‌ای در زندگی او به وجود خواهد آمد.

انجام این کار به خودی خود یکی از ترفند‌های فروش بیشتر ( ترفند های فروشندگی ) به حساب می‌ آید و با اجرای آن، خواهید دید فروش محصولات روز به روز افزایش چشمگیری پیدا خواهند کرد.

مقاله مرتبط:  دورکاری چیست؟ + 10 مزایا و معایب دورکاری برای مدیران و کارمندان

• به سلایق مشتری احترام بگذارید

به‌طور کلی هنر اصلی شما به عنوان فروشنده این است که به افراد گوناگون با سلایق مختلف، جنس واحدی را بفروشید. این ترفند فروش به شما گوشزد می‌کند که باید همواره به صحبت‌های مخاطب و مشتری با دقت گوش کنید. همواره سعی کنید تا در تماس‌های تلفنی خود با مشتری یا به‌صورت حضوری در ابتدا از او بپرسید که به چه کالایی نیازمند است و دقیقاً چه می‌خواهد؟

ترفندهای فروش بیشتر

مشتری اگر احساس کند که به حرف‌های او بسیار خوب گوش می‌دهید و برای او وقت می‌گذارید، اعتماد شکل می‌گیرد و علاوه بر خرید محصول شما، به مشتری دائمی شما نیز تبدیل خواهد شد. پس احترام به سلایق مشتری را به عنوان یکی از بهترین ترفند فروش جدی بگیرید و از کنار آن ساده عبور نکنید.

• تخفیف به مشتری را فراموش نکنید.

زمانی که صحبت از تخفیف می‌شود، ممکن است این فکر در ذهن شما نقش ببندد که تخفیف مساوی با ارزش افزوده کمتر است، اما هرگز اینگونه نیست زیرا شما قصد دارید تا به ترفند فروش برسید. در واقع لازم نیست تا حتماً به‌صورت واقعی به مشتری تخفیف دهید، بلکه می‌توانید در ابتدا قیمت اولیه را کمی بالاتر در نظر بگیرید و با اراده تخفیف، محصول را با قیمت واقعی به فروش برسانید.

تخفیف دادن امری بسیار جذاب برای مشتری به حساب می‌آید و در بسیاری از مواقع جوابگو است.
به عنوان مثال: همواره مشاهده کرده‌اید، فروشگاه‌هایی که معمولاً ازدحام بیشتری از مشتری را دارند، با ارائه تخفیف محصولات خود را به فروش می‌رسانند. پس از کنار این ترفند فروش به سادگی عبور نکنید.

ارائه تخفیف به مشتری یک ترفند افزایش فروش جادویی است که همواره باید به آن توجه شود.

مقاله مرتبط:  14 خلاقیت در سوپرمارکت | جدیدترین ایده های خلاقانه سوپرمارکتی + لیست پرفروش ترین محصولات

• روش‌ های تبلیغاتی گوناگون را امتحان کنید.

برای شروع کسب و کار و آماده‌ سازی ذهن مشتری، تبلیغات اولیه لازم است اما در ادامه کار و با جذب مشتری، می‌توانید تا تبلیغات را کنار بگذارید، زیرا در بیشتر کسب و کار‌ها، بیشترین هزینه به تبلیغات اختصاص می‌ابد و در نتیجه با ارزش افزوده و سود کمتری مواجه خواهید شد.

در وهله اول بسیاری از کسب و کار‌های کوچک نیاز به تبلیغات می‌دانی مانند پخش کردن بروشور دارند. همچنین می‌توانید تا با تماس تلفنی با افراد نزدیک محل کار خود نیز اقدام به تبلیغات کنید.

البته در تمامی مراحل تبلیغات به این نکته مهم توجه کنید که تبلیغات باید برای جذب مشتری باشند و اگر مشتری احساس کند شما مزاحم هستید، به سادگی روی اسم شما خط خواهد کشید. همواره توجه به مرز باریک بین تبلیغات و مزاحمت، می‌تواند ما را چند گام از رقبا جلو بیندازد.

ترفندافزایش فروش

• همواره کالا‌های خود را به‌روز کنید

در هر کسب و کاری و به خصوص فروش مستقیم محصولات، شما باید به‌روز باشید و با هر تغییر کوچکی در بازار، کالا‌های شما نیز به همین سمت حرکت کنند. یکی از مهم‌ ترین ترفند فروش محصولات همین مورد است. زیرا اعتماد کافی بین فروشنده و مشتری ایجاد می‌شود و مشتری به این نتیجه می‌رسد که شما کسب و کار حرفه‌ای دارید و به خواست مشتری توجه می‌کنید.

• از رسانه‌ های اجتماعی برای معرفی خود استفاده کنید

یکی از روش‌های معرفی کسب و کار خود به افراد و مشتریان، توجه به سوشیال مدیا یا رسانه‌های اجتماعی است. به طور کلی، هر چقدر فعالیت شما در این فضا بیشتر باشد، ترفند‌های فروش بیشتر را با سرعت بیشتری اجرا خواهید کرد. همواره سعی کنید تا یک بعدی عمل نکنید و تنها در یک شبکه اجتماعی فعالیت نکنید و فضا‌های مختلف مانند اینستاگرام، توییتر و تلگرام را برای ارائه محصولات خود اختصاص دهید.

همچنین در ابتدای کار می‌ توانید اقدام به خرید اعضا کنید تا کار شما رونق بگیرد و سپس اقدام به فعالیت در این فضای کاری مناسب کنید. رسانه‌ های اجتماعی به دلیل همه‌ گیر بودن و هزینه بسیار پایین، کسب و کار شما را به سمت فروش آنلاین نیز سوق خواهد داد.

• به تنوع محصولات فکر نکنید و تمرکز خود را بالا ببرید.

به‌طور کلی سعی کنید تا به عنوان ترفند فروشندگی محصول، خیلی بر روی تنوع محصولات مانور ندهید. دلیل اصلی این امر این است که مشتری گیج خواهد شد و در نتیجه احتمال اینکه از خرید منصرف شود وجود دارد. همواره تمرکز خود را بر روی برخی از محصولات بالا ببرید تا مشتری نیز با فکر بازتری اقدام به انتخاب محصول شما کند. یکی از بهترین ترفند افزایش فروش، توجه به کاهش تنوع محصولات است.

مقاله مرتبط:  آموزش سیستم سازی در کسب و کار (+ ۵ اصل طلایی سیستم سازی)

و در آخر…

همواره ممکن است ایده خوبی برای راه‌ اندازی یک کسب و کار موفق داشته باشید و محصولات خوبی نیز برای ارائه به مشتری در دسترس داشته باشید اما ترفند فروش را بلد نباشید و در نتیجه با شکستی بزرگ مواجه شوید. توجه به نیاز‌های مشتری، این احساس را به وجود می‌اورد که شما قصد احترام به او را دارید و تنها هدف شما کسب سود نیست.

این ترفند فروش، در نهایت موجب یک اعتماد دوطرفه میان مشتری و فروشنده خواهد شد و به افزایش فروش منجر خواهد شد. همچنین با به‌روزسازی محصولات خود منطبق با نیاز‌های بازار، مشتری ارتباط بهتری با محصول و کسب و کار شما برقرار خواهد کرد. توصیه میشود برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای هوش کلامی خود را افزایش دهید.

برخی از سوالات متداول

ترفندهای فروش بیشتر کدامند؟

نیاز‌های مشتری را به او یادآور شوید - به سلایق مشتری احترام بگذارید - تخفیف به مشتری را فراموش نکنید - روش‌ های تبلیغاتی گوناگون را امتحان کنید - همواره کالا‌های خود را به‌روز کنید - از رسانه‌ های اجتماعی برای معرفی خود استفاده کنید - به تنوع محصولات فکر نکنید و تمرکز خود را بالا ببرید.

چگونه با استفاده از ترفند فروش نیاز مشتری را به او یادآور شویم؟

همواره سعی کنید تا به جای داشتن یک ویترین شلوغ، کالا‌های اساسی که مشتری نسبت به آن احساس نیاز دارد را در دید او قرار دهید. زمانی که قصد ایجاد ارتباط با مشتری را دارید، طوری رفتار نکنید که گویا تنها به خلاص شدن از محصول خود فکر می‌کنید، بلکه به او یادآور شوید با خرید این محصول، چه ارزش افزوده‌ای در زندگی او به وجود خواهد آمد.

ارسال نظرات

  1. سلام ضمن تشکر و قدردانی بابت مطالب مفیدتون

  2. سلام وقتتون بخیر
    نکته ای که درباره تنوع محصولات گفتید که به مشتری تنوع محصول خیلی معرفی نکنیم عالی بود. من خودم بعنوان مشتری گیج میشم که حالا ینی کدومو بخرم بهتره و خلاصه ممنون از نکات خوب و ترفندهای افزایش فروش که گفتید.

    1. سلام.تشکر از حسن توجه شما

  3. تخفیفتون خوب بود .در حقیقت مورد تایید مشتری بود .یک تخفیف واقعی

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.