برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

بدون تردید صاحبان مشاغل کوچک بسیار خوش بین هستند و همانطور که وینستون چرچیل رهبر انگلیس گفت: « مشاغل کوچک فرصت را در هر مشکلی غنیمت می‌بینند». و اگر اینطور نیست به نظرتان چرا همه چیز را (پول، زمان، اطمینان به نفس خودشان) را به خطر می‌اندازند تا راه‌اندازی و اداره یک کسب و کار باب میلشان را داشته باشند؟

در این مقاله قرار است تا به سراغ کسب و کار‌های کوچک پرسود خانگی برویم و لیستی از محبوب‌ترین آن‌ها را در اختیارتان بگذاریم. پس از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و درباره شغل‌ های پردرآمد خانگی اطلاعات کسب کنید.

دوره مرتبط:

نام استاد

موضوع

توسعه کسب و کار


هزار تومان 199

نام استاد

موضوع

آموزش مهارت های کوچینگ


میلیون تومان 10


میلیون تومان 2.9

پیش نیاز‌های سودآورترین مشاغل خانگی

شغل های پردرآمد خانگی

در اینجا چند راه برای ادامه خوش بین بودن در این مسیر برای شما آورده شده است که عبارتند از:

1. به روند‌ها نگاه کنید!

شاخص خوش‌بینی NFIB در ژوئن 2021، برای اولین بار از نوامبر 2020 افزایش چشمگیری داشته است. این شاخص به طور جهانی در بیشتر کشور‌های دنیا بالا است. رتبه خوش بینی در حال حاضر به طور قابل توجهی بالاتر از 10 سال پیش است. پس شما هم خوش بین باشید و خیلی زود ناامید نشوید. هر کاری نیازمند صبر و حوصله است.

2. چشم‌ اندازی برای خودتان ترسیم کنید!

اگر اکنون در تجارت خاصی مشغول هستید، دلیلی برای خوش بین بودن خودتان دارید. چرا که پیش از این اوضاع می‌توانست بدتر باشد. به طور مثال در طول رکود بزرگ اقتصادی ایالت متحده (2008-2010)، تخمین‌زده می‌شود که 170000 منابع اقتصادی و درآمدی خود را از دست دادند. این رقم بیش از 7.5 درصد کسب و کار‌های معمولی را شامل می‌شد که هر ساله بدون توجه به شرایط اقتصادی تعطیل می‌شوند.

در طول همه‌گیری کرونا، فدرال رزرو تخمین‌زده که 200000 کسب‌وکار از بازار اقتصادی«خروج» کرده‌اند (اصطلاحی مؤدبانه برای ورشکسته شدن)، اما این درصد در واقع بسیار کمتر از چیزی بود که کسب‌وکار‌ها در مقایسه با رکود بزرگ اقتصادی ایالت متحده به وقوع افتاد.

به گفته فدرال رزرو ایالت متحده امریکا، تعداد مشاغل خانگی پرسود در حال افزایش است و این نشان می‌دهد که کسب و کارهای خانگی یک پدیده جهانی هستند و تنها در ایران با اقبال زیادی رو به رو نیستند. پس از قافله جا نمانید و همین حالا شروع کنید. پیشنهاد می شود در مورد پول درآوردن بدون دردسر بخوانید.

مقاله مرتبط:  0 تا 100 برندسازی شخصی در 5 مرحله ساده

3. روی مثبت ماندن افکارتان کار کنید

برخی از افراد به طور طبیعی خوشبین هستند و همیشه از لیمو لیموناد درست می‌کنند (یه اصطلاح آمریکایی وقتی می‌خواهید به کسی بگویید خوش بین و مثبت نگر است). اما بسیاری باید آگاهانه روی مثبت ماندن افکارشان کار کنند. ذهن خود را باز نگه دارید. با وجود چیز‌هایی که به طور مداوم در جریان هستند و ممکن است کسب و کار شما را با مشکل رو به رو کنند، روی موانع گیر نکنید. به احتمالاتی که ممکن است وضعیت شما را بهبود بخشد گوش دهید.

اگر مثبت نگر نباشید، به خودتان اجازه می‌دهید روز‌های بدی داشته باشید. بعید است که بتوانید چشم انداز مثبت کاری خود را حفظ کنید. چیز‌هایی اتفاق می‌افتد که کسب‌وکار شما را مختل می‌کند و برخی بر احساس شما تأثیر می‌گذارد. فقط به خودتان اجازه دهید آن چیز‌های خوبی را احساس کنید که دوست دارید سر راهتان قرار بگیرد و سپس ادامه دهید.

تهیه فهرستی از چیز‌هایی که می‌توانید مدیریت کنید را تهیه کنید و مقابل چشمانتان بگذارید. در حالی که بسیاری از اتفاقاتی که در طول همه‌گیری رخ داد خارج از کنترل شما بود، یادآوری این نکته مفید است که همیشه چیز‌هایی وجود دارد که می‌توانید مدیریت کنید و سختی و درد بخشی از هر کسب و کاری است و شما می‌توانید بر آن غلبه کنید. آنچه را که می‌توانید انجام دهید و بر آنچه خارج از کنترل شماست تمرکز نکنید. بهترین کارهای زود بازده در روستا را بشناسید.

هاروارد بیزینس ریویو پیشنهاد‌های دیگری برای مثبت اندیشی در دوران سخت کاری ارائه می‌دهد:

⦁ حواستان به کارتان بیشتر باشد
⦁ مهربانی را به اشتراک بگذارید
⦁ قدردانی را تمرین کنید

چشم انداز بهتر به نظر می‌رسد. بله، نگرانی‌هایی در مورد انواع کووید-19 و واکنش‌های دولت، تورم و سایر چالش‌ها وجود دارد. اما چه چیزی جدید است؟ همیشه چالش‌هایی وجود دارد و با نگرش مثبت می‌توانید با همه آن‌ها کنار بیایید.

کار در منزل چی خوبه

کسب و کار‌های کوچک پرسود خانگی

کار در منزل چی خوبه؟ شاید پاسخ به این سؤال نیاز خیلی‌های ما را برطرف کند. شغل‌ های پردرآمد خانگی، شغل‌هایی هستند که در عین نو بودن، خلاقانه و اقتصادی هم هستند، این شغل‌ها خیلی راحت می‌توانند در کنار شغلی اصلی شما منبع درآمد خوب و عالی تلقی شوند.

البته اگر به دنبال این هستید که شغل شما یک شغل ثابت باشد و جای شغل اول‌تان را بگیرد، باید مسیر پر پیچ و خمی را طی کنید و همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، خیلی زود تسلیم شرایط نشوید و برای خواسته خود مبارزه کنید. 

در زیر فهرستی از سودآورترین مشاغل خانگی را برای شما آوردیم که امیدواریم برایتان مفید باشد:

⦁ تولید محتوای متنی
⦁ تولید محتوای تصویری (ساخت و تدوین کلیپ)
⦁ فریلنسری
⦁ طراحی گرافیک پروژه‌ای
⦁ طراحی سایت پروژه‌ای
⦁ تدوین
⦁ ادمین شبکه‌های اجتماعی
⦁ تایپیست
⦁ ساخت دستبند‌های چرمی و…
⦁ ساخت پادکست
⦁ صنایع دستی اقلیمی
⦁ تولید مواد غذایی و فروش غیر حضوری (ترشیجات و سوغاتی و…)
⦁ خیاطی و گلدوزی در خانه
⦁ تبلیغات و بازاریابی
⦁ موشن گرافیک
⦁ آموزش مجازی
⦁ مشاوره تحصیلی
⦁ مشاوره شغلی
⦁ آموزش دروس
⦁ تریدری بورس و اوراق بهادر و رمز ارز‌ها
⦁ سبدگردانی بازار سرمایه
⦁ مشاوره مالی
⦁ و…

مقاله مرتبط:  دورکاری چیست؟ + 10 مزایا و معایب دورکاری برای مدیران و کارمندان

حالا که به اصطلاح دانستید کار در منزل چی خوبه، باید بگوییم که کسب و کار‌های کوچک پرسود خانگی اغلب می‌توانند به عنوان شغل دوم شما لحاظ شوند به شرط اینکه قبل از هرچیزی بدانید چه مقدار زمان برای صرف در این کار دارید.

شغل‌ های پردرآمد خانگی اغلب شغل‌هایی هستند که نیازمند وقت و انرژی زیادی هستند تا مخاطب خودشان را پیدا کنند. پس خیلی زود دلسرد نشوید و به دنبال سودآورترین مشاغل خانگی باب نیاز و علاقه خودتان باشید.

کسب و کار کوچک خانگی

دلایل اهمیت کسب و کار‌های کوچک خانگی

دلیل اینکه در سال‌های اخیر کسب و کار‌های کوچک پرسود خانگی اهمیت پیدا کرده و افرادی زیادی به سمت آن‌ها کشیده شده‌اند، این است که این مشاغل مزایای بسیاری دارند از جمله؛ ریسک پایین و عدم نیاز به سرمایه زیاد.

شاید در همان ابتدای کار، درآمد این مشاغل کم باشد یا اینکه درآمد با مخارج مساوی شود، اما بعد از مدتی شما را به سود زیادی می‌رسانند. به‌طوری‌که گفته می‌شود: معمولاً درآمد حاصل از کسب و کار‌های خانگی کوچک و بزرگ بیشتر از درآمد ثابت یک کارمند است.

به این دلیل که خیلی از هزینه‌ها در کسب و کار‌های خانگی حذف می‌شوند و از همه مهم‌تر اینکه کل سود حاصل فقط برای شما باقی می‌ماند و دیگر مجبور نیستید آن را با کسی تقسیم کنید، مگر اینکه شریکی داشته باشید یا کارگر باشید.

شما می‌توانید این مشاغل را در هر شرایطی انجام دهید و با هر سرمایه‌ای آن‌ها را شروع کرده و کم کم یک کسب و کار کوچک پرسود داشته باشید یا حتی آن‌ها را توسعه دهید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده کسب و کار‌ های کوچک و بزرگ خانگی دارای اهمیت باشند، این است که افراد با هر سن و جنسیتی می‌توانند به راحتی آن‌ها را شروع کنند و از این طریق به درآمد برسند.

بنابراین اگر از کار کردن برای دیگران خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد مستقل باشید، اما سرمایه کافی ندارید، حتماً به فکر راه‌اندازی یک شغل خوب از میان کار‌های خانگی پرسود باشید. مثلاً می‌توانید در زمینه تخصصی که دارید، کارتان را شروع کنید. فرقی نمی‌کند تخصص شما خیاطی باشد یا آرایشگری، گرافیک و طراحی سایت، فقط کارتان را شروع کنید؛ چراکه احتمال موفقیت در این مشاغل بسیار بالا و زود بازده است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره معرفی کسب و کار را بخوانید.

تاریخچه کسب و کار‌های کوچک پر سود خانگی

شاید اینگونه بتوان گفت که طول عمر کسب و کار‌های کوچک خانگی به اندازه طول عمر انسان و پس از آن باشد. در سال‌های بسیار دور، افرادی که دامداری و زارعت می‌کردند، این حرفه را به عنوان شغل خود انتخاب کرده و محیط زندگی خود به مکانی برای امرار معاش تبدیل کرده بودند.

بعد‌ها، مبادله کالا به کالا هم رواج پیدا کرد و افراد به واسطه شغلی که داشتند از طریق مبادله، وسایل مورد نیاز خود را به دست می‌آوردند. به عنوان مثال فردی که شغلش زراعت بود، برای به دست آوردن وسایل مورد نیاز خود، اقدام به مبادله میوه، سبزیجات و غلات می‌کرد و به همین دلیل بود که هر فردی با شغلش شناخته می‌شد.

به مرور زمان مشاغل دیگر محدود به کشاورزی و دامداری نبود و افراد به آهنگری، نجاری و … هم روی آوردند. با همه این تفاسیر اگر به گذشته نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که انسان‌ها از همان ابتدا شغل خود را در خانه و محیط اطراف آن شروع کردند و پس از روی آوردن به مشاغل دیگر، فعالیت خود را در خارج از خانه انجام دادند و اینگونه بود که بازار‌ها شکل گرفت و پول به وجود آمد.

مشاغل اولیه انسان‌ها اغلب دامداری، کشاورزی، نجاری، سفالگری، بافت پارچه و فرش، آهنگری و … بود تا اینکه با گذشت زمان شغل‌های دیگری به وجود آمدند و کسب و کار‌ها از حالت خانگی خارج شدند. این روند تا جایی بود که در سال‌های اخیر و با توجه به اوضاع اقتصادی متفاوتی که در ایران و جهان به وجود آمد، دوباره انواع کسب و کار‌ کوچک خانگی رونق پیدا کرد و افراد به سمت آن‌ها کشیده شدند.

بهتر است بدانید که اولین تحقیقات در این زمینه در سال 1978 انجام شد و آن زمان بود که اصطلاح کسب و کار خانگی مورد استفاده قرار گرفت. در ایران هم کسب و کار‌های کوچک و بزرگ خانگی زیادی مثل صنایع دستی، شیرینی پزی و پخت انواع غذا‌های خانگی و سنتی وجود دارد که همه آن‌ها سابقه زیادی دارند.

پیشنهاد می‌شود از بهترین مشاور کسب و کار و متخصصین مجموعه علی‌مس‌چی استفاده نمایید.

کارهای خانگی پرسود

تعداد مشاغل پرسود خانگی را به حداقل 50 – 60 تا برسانید

در گذشته کسب درآمد در منزل فقط یک رویا بود و افراد برای کار کردن نیاز داشتند در یک محیط کاری مشخص حاضر شوند، اما امروزه شرایط کاملاً فرق کرده و تعداد زیادی کسب و کار خانگی کوچک و بزرگ زیادی به وجود آمده‌اند که افراد می‌توانند آن را در منزل انجام دهند و به درآمد برسند.

در این میان یکی از کار‌های خانگی پرسود (یکی از کسب و کارهای خانگی پرسود)، شغل بسته‌بندی است که بسیار پرطرفدار بوده و نسبت به دیگر مشاغل نیز درآمد خوبی دارد. مثلاً بسته‌بندی ادویه جات، حبوبات، ماسک، مواد غذایی، چای، شکلات، پاکت پول و … که شما می‌توانید در منزل آن را انجام دهید. پس شما به راحتی می‌توانید تعداد مشاغل خانگی خود را به حداقل 60 شغل پرسود برسانید، فقط کافیست آن‌هایی را انتخاب کنید که ریسک پایین‌تر و سرمایه کمتری برای شروع می‌خواهند.

مقاله مرتبط:  پرسونای مشتری (buyer persona) چیست؟ + نمونه فارسی

نتیجه‌ گیری

خوب است یک بار دیگر به این موضوع اشاره کنیم که اگر مثبت نگر نباشید، به خودتان اجازه می‌دهید روز‌های بدی داشته باشید. بعید است که بتوانید چشم انداز مثبت کاری خود را حفظ کنید. چیز‌هایی اتفاق می‌افتد که کسب‌وکار شما را مختل می‌کند و برخی بر احساس شما تأثیر می‌گذارد. فقط به خودتان اجازه دهید آن چیز‌های خوبی را احساس کنید که دوست دارید سر راهتان قرار بگیرد و سپس ادامه دهید.

امیدواریم از مطالبی که در مقاله کسب و کار‌های کوچک پرسود خانگی گفته شد لذت کافی را برده باشید، از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

برخی از سوالات متداول

کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی کدامند؟

تولید محتوای متنی - تولید محتوای تصویری - فریلنسری - طراحی گرافیک پروژه‌ای - طراحی سایت پروژه‌ای - تدوین - ادمین شبکه‌های اجتماعی و ...

دلایل اهمیت کسب و کار‌های کوچک خانگی چیست؟

این مشاغل مزایای بسیاری دارند از جمله؛ ریسک پایین و عدم نیاز به سرمایه زیاد. شاید در همان ابتدای کار، درآمد این مشاغل کم باشد یا اینکه درآمد با مخارج مساوی شود، اما بعد از مدتی شما را به سود زیادی می‌رسانند. به‌طوری‌که گفته می‌شود: معمولاً درآمد حاصل از کسب و کار‌های خانگی کوچک و بزرگ بیشتر از درآمد ثابت یک کارمند است.

ارسال نظرات

  1. سلام روز خوش
    الان بیزینس های کوچک خانگی بسیار طرفدار پیدا کرده و خیلی هاشونم خیلی دارن موفق عمل میکنند.

    1. سلام خدمت شما.
      ۱۰۰٪ موافق هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.