برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

در جوامع امروزی شرایط کار و اقتصادی سبب شده تا کسب و کار‌های مرتبط با اینترنت افزایش چشمگیری داشته باشند. به طوری که سهولت دسترسی و استفاده از اینترنت کسب درآمد از طریق فضای مجازی و سایر رسانه‌ها را جذاب ساخته است. البته روش‌های متعددی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد. در این راه افراد براساس تجربه و علاقه زمینه فعالیت خود را انتخاب نموده و از این طریق درآمد کسب می‌کنند.

یکی از این روش‌ها، کسب درآمد از آپارات است؛ در این نوع از کسب و کار افراد با اشتراک‌گذاری انواع ویدئو‌های آموزشی، نظامی، درسی، ورزشی، فیلم‌های ایرانی و خارجی و … درآمد زیادی کسب می‌نمایند. علاوه بر این حذف هنجار‌های اجتماعی و فیلم‌های نامتعارف از این سرویس اشتراک ویدئو سبب افزایش محبوبیت و متقاضیان کسب درآمد از آپارات شده است. در ادامه مقاله با آموزش درآمد از آپارات (آموزش پول درآوردن از آپارات) همراه ما باشید.

مقاله مرتبط:  13 مورد از شغل های پردرآمد در ایران [1402]

تعرفه درآمد از آپارات

آپارات به کانال های معتبر و تأیید شده پول پرداخت می‌کند!!!

از حدود 4 سال پیش گروه اجرایی آپارات تصمیم گرفتند که با توجه به تعداد بازدید ویدئو‌های اشتراک‌گذاری شده در کانال‌های معتبر، به صاحبان آن‌ها پول پرداخت کنند. بدین صورت که آپارات از محل درآمد‌های حاصل از نمایش تبلیغات، ویدئو‌های آموزشی و … مبلغی را به کانال‌های تأیید شده پرداخت می‌کند. از این رو درآمدزایی توسط آپارات سبب شده تا افراد کسب درآمد از آپارات را در اولویت قرار دهند و با اشتیاق بیشتری در این زمینه تلاش کنند.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده به این نتیجه دست یافتیم که تعداد زیادی از افراد با راه‌اندازی کانال‌های معتبر و جذب تعداد زیادی بازدیدکننده، درآمد هنگفتی از این طریق کسب می‌کنند. شما نیز اگر قصد دستیابی به یک کسب و کار اینترنتی و طولانی مدت دارید، می‌توانید با استفاده از آموزش کسب درآمد از آپارات وارد این عرصه شوید. پیشنهاد می‌شود مقاله کسب درآمد از بلاک چین را مطالعه نمایید.

روش های کسب درآمد از آپارات

کسب درآمد از آپارات براساس مدت زمان تماشای ویدئو‌ها

همان گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، تیم آپارات براساس مدت زمان تماشای ویدئو‌ها، به کاربران هزینه پرداخت می‌کند. بدین صورت که هرچه مدت زمان ویدئو و تعداد بازدیدکنندگان آن بیشتر باشد، مبلغ بیشتری عاید کاربر خواهد شد. در این راستا صاحبان کانال‌هایی که ویدئو‌های با کیفیت بالا و با جذب بالای مخاطب بارگذاری می‌کنند، موفق‌تر هستند و درآمد بیشتری از این راه کسب می‌نمایند. به عبارت دیگر تعرفه درآمد از آپارات بر مبنای کیفیت ویدئو، موضوع (زمینه فعالیت) آن و میزان جذب مخاطب در نظر گرفته شده است و بر همین اساس نیز به کاربران هزینه پرداخت.

مقاله مرتبط:  آشنایی با انواع شغل های آزاد در سال 2024

در واقع آپارات با تغییر سیستم کسب درآمد خود، سعی می‌کند کاربران را به تولید ویدیو‌های بهتر و باکیفیت‌تر تشویق کند. به همین دلیل، احتمالاً حق تولیدکنندگان ویدیو ضایع نمی‌شود و آن‌ها می‌توانند درآمد بیشتری هم داشته باشند. همچنین در سیستم قبلی کسب درآمد آپارات، مشکلات دیگری مانند بازدید فیک هم مطرح بود که حالا، تا حد زیادی این مشکلات رفع شده است. به طور کلی سیستم درآمد آپارات نسبت به گذشته پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

آموزش کسب درآمد از آپارات

برای اینکه کسب درآمد از آپارت را افزایش دهید، می‌بایست؛

 1. ابتدا بهترین عنوان‌ها و موضوعات جذاب را برای ویدئو‌های خود انتخاب کنید.
 2. سپس از کاربران بخواهید تا به عضویت در کانال شما در بیایند.
 3. از کاور و افکت‌های جذاب در ویدئو‌ها استفاده کنید.
 4. توضیحات را به صورت مختصر و مفید ارائه نمایید.

یقیناً با رعایت موارد فوق تعداد مخاطبان شما افزایش یافته و به درآمد زیادی در آپارات دست خواهید یافت. در مورد دوره بیزینس کوچینگ بیشتر بدانید.

کسب درآمد از آپارات با گوشی

نکات مهم درخصوص تولید ویدئو و باز نشر‌کننده آن

‌به طور کلی تولید‌کننده محتوا به افرادی گفته می‌شود که ویدئو‌هایی را که خود تولید کرده‌اند، در کانالشان قرار می‌دهند. به همین دلیل برای رفع بعضی از اشتباهات و تخلفات در زمینه کسب درآمد از آپارات یک سری اصول و نکات وضع گردیده است. بعضی از مهمترین این نکات عبارتند از:

 • زمانی یک فرد تولید‌کننده محتوا محسوب می‌شود که از صفر تا صد ویدئو را شخصاً تولید کرده باشد.
 • افرادی که در حوزه بازی فعالیت دارند و به نوعی گیمر هستند، اگر از وب کم استفاده نمایند، از نظر آپارات تولید‌کننده محتوا محسوب می‌شوند.
 • ترجمه ویدئو‌های خارجی، به هیچ عنوان تولید محتوا نیست.
 • فیلم‌های آموزشی در صورتی که چهره یا صدای فرد آموزش‌دهنده را نشان دهند، تولید محتوا به شمار ‌می‌روند.
 • اضافه کردن زیرنویس به ویدئو تولید محتوا محسوب نمی‌شود.
 • اعمال تغییرات روی عکس و میکس کردن آن‌ها تولید محتوا نیست.

نکاتی که در بالا ارائه کردیم مربوط به افراد تولید‌کننده محتوای ویدئویی بود. اما به لحاظ اینکه بعضی از افراد در قالب باز نشر‌کننده ویدئو مشغول به کار هستند، قوانین متفاوتی نیز برای آنان وجود دارد؛ که در مطالب بعدی به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. به زبان ساده می‌توان گفت باز نشر‌کننده محتوا فردی است که ویدئو‌ها را از منابع دیگر برداشته و در کانال خود قرار می‌دهند.

کسب درآمد آپارات

روش های کسب درآمد از آپارات

1. کسب درآمد از طریق تولید ویدئو

در این قسمت می‌خواهیم به آموزش کسب درآمد از آپارات با گوشی بپردازیم. یکی از متداول‌ترین روش‌های کسب درآمد از آپارات تولید ویدئو و انتشار آن در محیط آپارات و کانال‌ها است. بدین صورت که با انتخاب موضوعات جدید و به روز و همچنین تولید ویدئو‌های با کیفیت، مخاطب بیشتری را جذب کنید و در پی آن به درآمد بیشتری برسید. برای موفقیت در این راه به خلاقیت و ایده پردازی نیاز دارید؛ تا با توجه به آن بتوانید ویدئو‌های سازگار با ذائقه مخاطب تولید کنید.

اگر توانایی لازم برای شروع به کار و کسب درآمد از این راه دانش و مهارت کافی ندارید، می‌توانید از افراد متخصص و با تجربه در این حوزه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که در این روش کسب درآمد ار آپارات با گوشی نیز امکان‌پذیر است. بدین صورت که با استفاده از دوربین تلفن همراه می‌توانید ویدئوی موردنظرتان را تهیه نموده و در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید. مقاله ما در خصوص روش پول درآوردن آسان را بخوانید.

مقاله مرتبط:  شغل پرسشگری چیست؟ + مهارت پرسشگری قدرتمند در کوچینگ

2. درآمدزایی جدید با استفاده از پخش زنده

در این قسمت می‌توانید همزمان با پر کردن ویدئو آن را به اشتراک بگذارید. البته برای این کار می‌بایست با سیستم آپارات کار کرده باشید و به نوعی با فناوری پخش زنده و ارتباط مستقیم با مخاطبان آشنایی داشته باشید. این روش کسب درآمد از آپارات به طور چشمگیری موجب افزایش میزان مخاطبان و درآمد شما می‌گردد. البته به یاد داشته باشید که پخش زنده حساسیت‌های خاص خود را دارد؛ بدین شکل که با کوچکترین اشتباه در نحوه تلفظ یا گفتار و فیلمبرداری، مخاطبین آن را مشاهده می‌کنند و ممکن است موجب نارضایتی آن‌ها و کاهش درآمد شما در سیستم آپارات شود.

سخن پایانی

در پایان امید است مطالب ارائه شده موجب آگاهی بیشتر شده عزیزان شده باشد. در محتوا‌های بعدی سعی بر این داریم تا جنبه‌های دیگری از کسب درآمد از آپارات و تعرفه‌های آن را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. پیشنهاد می‌شود مقاله دیگر ما درباره کسب درآمد از podcast را بخوانید.

برخی از سوالات متداول

1. روش های کسب درآمد از آپارات کدامند؟

کسب درآمد از طریق تولید ویدئو – درآمدزایی جدید با استفاده از پخش زنده.

2. نکات افزایش کسب درآمد از آپارت چیست؟

ابتدا بهترین عنوان‌ها و موضوعات جذاب را برای ویدئو‌های خود انتخاب کنید – سپس از کاربران بخواهید تا به عضویت در کانال شما در بیایند – از کاور و افکت‌های جذاب در ویدئو‌ها استفاده کنید – توضیحات را به صورت مختصر و مفید ارائه نمایید.

ارسال نظرات

 1. سلام ممنون از نکات خوبی که برای کسب درامد با گوشی اپارات گفتید. عالی بودند.

  1. سپاس از همراهیتان!

  2. سلام ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.