برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

برای شروع کار نیاز به برپایی کسب و کار بزرگ که سرمایه اولیه زیادی می‌خواهد نیست. ایجاد یک کسب و کار خانگی پردرآمد با سرمایه کم ایده‌ آل هر کسی است. کار آفرینی نیاز به ایده و برنامه ریزی دارد.

ایده کسب و کار موفق اگر به درستی و برنامه ریزی شده اجرا شود می‌تواند سود دهی خوبی داشته باشد. با وجود اینکه خیلی از افراد تمایل به راه اندازی کسب و کار خانگی دارند، بسیاری از آنها به دلیل نداشتن ایده مناسب در زمینه کسب و کار خانگی پردرآمد اقدامی انجام نمی دهند.

در ادامه این مقاله به بیان چندین ایده کسب و کار خانگی کوچک و کسب و کار خانگی با پول کم یا راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم در ایران می‌پردازیم. ایده‌هایی که اجرایی کردن آنها سرمایه اولیه زیادی لازم ندارد و اگر به درستی اجرا شود می‌ تواند سود دهی خوبی داشته باشد.

ایده کسب و کار خانگی

ایده کسب و کار خانگی

برگزاری کلاس‌ های آموزشی به عنوان یک کسب و کار کوچک

برگزاری کلاس‌های آموزشی یک ایده برای ایجاد کسب و کار خانگی با پول کم است. اگر شما در هر یک از دروس مدرسه توانایی بهتری دارید آمادگی اولیه برای برگزاری کلاس‌های آموزشی را دارا هستید.

همچنین در صورت مسلط بودن به زبان‌ های خارجه مثل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و… می‌توانید با آموزش دادن این مهارت خود به دیگران کسب درامد کنید. سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی این ایده یک اتاق، چند صندلی و یک تخته است.

شما می‌توانید کار خود را با موارد گفته شده شروع کنید به تدریج با کسب سود از این طریق کسب و کار خود را گسترش دهید. پیشنهاد می شود درباره مدلهای کسب و کار اینترنتی بخوانید.

مقاله مرتبط:  14 خلاقیت در سوپرمارکت | جدیدترین ایده های خلاقانه سوپرمارکتی + لیست پرفروش ترین محصولات

برگزاری کلاس‌ های آموزش آشپزی در منزل

آشپزی از جمله مهارت ‌های مورد علاقه بسیاری از افراد از جمله خانم ‌ها است. آشپزی یک تجارت پر سود است که طرفداران زیادی دارد. اگر مهارت کافی در آشپزی کردن را دارید پیشنهاد ما به شما برگزاری دوره ‌های آموزش آشپزی به علاقمندان است.

برگزاری دوره‌های آموزش آشپزی تنها به داشتن مهارت کافی در آشپزی نیاز دارد. اگر شما این مهارت را در خود می‌بینید می‌توانید با حداقل سرمایه مهارت آشپزی خود را در خانه به دیگران آموزش دهید.

کسب و کار خانگی کوچک

راه اندازی تولیدی صنایع دستی

راه اندازی یک تولیدی کوچک برای درست کردن و فروش کارهای هنری که با دست درست می‌شوند نیز یک ایده کسب و کار خانگی موفق است. وسایل درست شده با دست همواره مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. اگر شما یک کار هنری نظیر بافتنی، سوزن دوزی، عروسک سازی و… یاد دارید این ایده مناسب شما است.

شما می‌توانید هنری که دارید را به دیگران آموزش دهید. آموزش دادن آن به دیگران نه تنها نیاز به سرمایه اولیه ندارد، بلکه برای شما سود اور است. اگر به هر دلیلی تمایل به آموزش دادن ندارید، می‌توانید در خانه کارهای هنری بسازید و آنها را بفروشید.

نگهداری از کودکان هم یک ایده کسب و کار است

امروزه بسیاری از والدین شاغل هستند. برخی هم دو شغل دارند. نگرانی والدین در مورد تنها ماندن کودکشان در خانه در طول روز با آنها است. با توجه به این شرایط اگر فردی باشد که مسئولیت مراقبت ازکودکان را در نبود والدینشان به عهده بگیرد حتما مورد استقبال والدین قرار می‌گیرد.

اجرایی کردن این ایده نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد. شما می‌توانید به خانه کودکی که قصد نگهداری از آن را دارید بروید یا اینکه برای مراقبت و بازی با کودک مکان خاصی را در نظر بگیرید و به آنجا بروید.

مقاله مرتبط:  اثر تقدم در بازاریابی چیست؟ +5 مثال ساده و کابردی!

طراحی لباس، یک ایده کسب و کار موفق

پوشاک نقش مهمی در زندگی انسان‌ها دارد. برای شروع کار در زمینه پوشاک به منظور خرید تجهیزات مورد نیاز و نیرو انسانی سرمایه اولیه زیادی نیاز است. اما هدف ما در این مقاله معرفی کسب و کارهایی است که با سرمایه کم هم قابلیت اجرا شدن دارند.

در زمینه پوشاک طراحی لباس یک ایده کاربردی است. شما می‌توانید مهارت کافی در زمینه طراحی لباس را کسب کنید و با تولیدی‌های پوشاک همکاری داشته باشید.

راه اندازی کسب و کار برای ارئه خدمات گرافیکی

اگر با نرم افزارهای گرافیکی آشنا هستید. با داشتن کمی خلاقیت می‌توانید یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنید. شروع این کار سرمایه زیادی لازم ندارد و بدون نیاز به دفتر کار فیزیکی کار خود را در فضای مجازی با سفارش‌های کوچک روزانه شروع کنید.

با کسب مهارت بیشتر در این زمینه می‌توانید کار خود را گسترش دهید و برای معرفی بیشتر مهارتتان وبسایت طراحی کنید.

پرورش و فروش گل و گیاهان زینتی

وجود گیاهان زینتی در هر مکانی سبب شادابی بیشتر آن مکان می‌شود. زیبایی ظاهری گیاهان زینتی سبب شده تا طرفداران زیادی داشته باشد. یک ایده کسب و کار خانگی کوچک موفق پرورش و فروش گیاهان زینتی است.

با یک گلخانه کوچک می‌توانید کار خود را شروع کنید. این کسب و کار جای زیادی برای پیشرفت دارد و می‌توانید با گسترش کار خود برای دیگران هم اشتغال‌زایی کنید.

کسب و کار خانگی پردرآمد

تاسیس یک شرکت بسته بندی کوچک

تاسیس یک شرکت کوچک بسته بندی هم یک ایده کسب و کار جدید در ایران است. راه اندازی این کار نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد و در شروع کار می‌توانید اینکار را در خانه انجام دهید.

لازم به توضیح است که به منظور بر پایی این کسب و کار شما می‌توانید محصولات مختلف را به صورت عمده تهیه، و سپس با توجه به ابعاد خواسته شده آنها را بسته بندی کنید.

فروش اجناس دسته دوم

فروش اجناس دسته دوم هم می‌تواند یک کار پر سود باشد که راه اندازی آن سرمایه اولیه زیادی نمیخواهد‌. بسیاری از وسایل ممکن است برای برخی افراد بلا استفاده و کهنه محسوب شوند در صورتی که افرادی دیگر به همان وسایل احتیاج دارند.

کار شما شناسایی و پیدا کردن وسایل بلا استفاده و به اصطلاح دسته دوم است. می‌توانید این وسایل را از صاحبانشان خریداری کنید و به افرادی که متقاضی خرید آن هستند، بفروشید.

عکاسی و ایده راه اندازی کسب و کار

پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تلفن‌های همراه نتوانسته جایگزین دوربین عکاسی شود. با این وجود باز هم افراد زیادی تمایل دارند که لحظه‌های زیبا زندگیشان توسط یک عکاس ماهر و با دوربینی با کیفیت ثبت شود. با کسب مهارت عکاسی تنها با خرید یک دوربین با کیفیت می‌توانید کسب و کار خانگی کوچک خود را راه اندازی کنید.

مقاله مرتبط:  کوچینگ سازمانی چیست؟ + ۸ مزایای کوچینگ سازمانی کسب و کار

به عنوان سخن پایانی باید یاداور شد موارد گفته شده در این مقاله تنها چند مورد ایده کسب و کار خانگی هستند‌. به طور کلی اگر قصد راه اندازی کسب و کار خانگی را دارید باید به این نکته توجه کنید که چه هنر یا چه علاقمندی دارید. با استفاده از مهارت خود با حداقل سرمایه می‌توانید یک تجارت کوچک راه اندازی کنید. تجارتی که امکان گسترش دادن آن هم وجود دارد.

برخی از سوالات رایج:

چند ایده کسب و کار خانگی را نام ببرید؟

برگزاری کلاس‌ های آموزشی به عنوان یک کسب و کار کوچک - برگزاری کلاس‌ های آموزش آشپزی در منزل - راه اندازی تولیدی صنایع دستی - نگهداری از کودکان - طراحی لباس - خدمات گرافیکی - پرورش و فروش گل و گیاهان زینتی - فروش اجناس دسته دوم و ...

آیا راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم امکان پذیر است؟

برگزاری کلاس‌های آموزشی یک ایده برای ایجاد کسب و کار خانگی با پول کم است.

ارسال نظرات

  1. راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم امکان پذیر هست به شرطی که تخصصی وجود داشته باشه.

    1. با درود.تخصص اولین سرمایه در هر کسب و کاری می باشد.ممنون از حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.