برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم این روز‌ها دنیای مجازی در دستان بلاگر‌ها می‌چرخد. بلاگر‌ها طرفداران زیادی دارند و گاهی حتی جنجال‌های زیادی در فضای مجازی درست می‌کنند. اما بلاگر‌ها واقعاً چه کسانی هستند و ایده بلاگری یا ایده های بلاگری ازکجا و چه کسی نشات گرفته؟ بلاگر‌ها در چه زمینه‌هایی فعالیت می‌کنند؟ و چرا آنقدر پول درمی‌آورند؟ آیا ما هم می‌توانیم بلاگر باشیم؟

با ما همراه باشید تا جواب این سؤال‌ها را بگیرید و تعدادی موضوع برای بلاگر شدن به شما پیشنهاد دهیم.

بلاگر کیست؟

اگر ایده بلاگری به ذهن شما هم رسیده باید بدانید، بلاگری تعریف کاملاً مشخصی دارد. هرچند بلاگر‌ها در طیف بسیار گسترده‌ای فعالیت می‌کنند. بلاگر کسی است که در زمینه (یا زمینه‌های) خاصی به صورت مداوم تولید محتوا می‌کند و از این راه اطلاعات مفیدی به مخاطب خود می‌دهد. بنابراین برای بلاگر شدن باید محتوای خاصی تولید کنید و بتوانید به مخاطبانتان در زمینۀ مورد نظر مشاوره بدهید.

مقاله مرتبط:  راهنمای اینستاگرام مارکتینگ به زبان ساده

این با اینفلوئنسر شدن به کلی متفاوت است. اینفلوئنسر‌ها کسانی هستند که زندگی شخصی‌شان برای دیگران جالب است. اما برای بلاگر شدن شما حتماً باید محتوای متنی، تصویری و یا صوتی خاصی تولید کنید. یک اینفلوئنسر تنها با معرفی محصولات، کسب درآمد می‌کند. اما این بلاگر است که برای معرفی محصول، آن را به صورت کامل برای مخاطبش نقد و بررسی می‌کند.

ایده های جالب برای بلاگری

بلاگر‌ها پولدار هستند؟

بله. ایده بلاگری در اینستاگرام، شغل پولسازی است. به شرط آنکه برای آن وقت بگذارید. وقتی یک صفحۀ پربازدید داشته باشید می‌توانید در آن محصولات و خدمات خودتان و دیگران را بفروشید. پس اگردارای یک ایده برای بلاگر شدن هستید ووقت کافی برای بالا آوردن یک صفحه را دارید، دست به کار شوید وآجر‌های اول را بچینید. پیشنهاد می شود مقاله بلاگر چیست را بخوانید.

در چه زمینه‌ هایی می‌توان بلاگر شد؟

این درواقع سؤال اساسی است. بستگی به این دارد که تخصص و علاقه شما در چه زمینه‌ای باشد. برای شروع، ما در این مقاله چند ایده برای بلاگری در اینستاگرام به شما می‌دهیم. شاید بتوانید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

ایده های بلاگری اینستاگرام

فودبلاگری

شاید یکی از اساسی‌ترین زمینه‌ها برای فعالیت در پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام، فودبلاگری باشد. فودبلاگر‌ها عاشق غذا هستند و مخاطبانشان نیز همین‌طور. حتماً شما هم چند فودبلاگر‌ها در لیست فالوئینگ‌های اینستاگرام خود دارید. کسانی که سبک خاصی از آشپزی را آموزش می‌دهند. آن را با اشتها امتحان می‌کنند و اطلاعات خوبی دربارۀ کیفیت مواد غذایی دارند.

اما موضوع ممکن است از این هم ساده‌تر باشد. فودبلاگر‌ها گاهی اصلاً دست به آشپزی نمی‌برند. فقط ‌می‌روند و غذای رستوران‌های مختلف را امتحان می‌کنند. به آن‌ها «تستر» گفته می‌شود. در اینستاگرام فارسی، فودبلاگر‌هایی هستند که بیشتر از یک میلیون فالوئر دارند. رستوران‌ها مشتاق این هستند که پول بدهند تا آن‌ها غذا‌هایشان را با اشتها جلوی روی یک میلیون بیننده تست کنند.

روانشناس‌ها، خودشناس‌ها و دیگران

یکی دیگر از محبوب‌ترین بلاگر‌ها، کسانی هستند که نکات ساده ولی کاربردی دربارۀ مسائل زندگی به مردم یاد می‌دهند. آن‌ها ممکن است خود روانشناس باشند و از طریق جذب مراجع حضوری کسب درآمد کنند.

ممکن هم هست کسانی باشند که از طریق وارد کردن نکات روانشناسی و خودشناسی به زندگی روزمره‌شان به شما ایده‌های تازه بدهند. شاید هم اصلاً کسانی باشند که با امکانات گرافیکی وسیعی که این روز‌ها در دسترس همگان است، این اطلاعات را جمع‌آوری کنند و در پست‌ها و استوری‌های چشم‌نواز به مخاطب تحویل دهند. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره فروش بازاریابی شبکه ای را بخوانید.

فشن‌بلاگری

شما هم از دستۀ کسانی هستید که عاشق خریدن لباس و اکسسوری هستند؟ به دنیای فشن بلاگر‌ها خوش آمدید. فشن بلاگر‌ها اغلب خوش استایل هستند، سلیقۀ خوبی برای ست کردن لباس دارند و همچنین اغلب ایده‌هایی برای طراحی لباس در ذهن دارند. آن‌ها در طیف متفاوتی فعالیت می‌کنند.

بیوتی‌بلاگری

ایده بلاگری یا موضوع بلاگری در اینستاگرام در طیف گسترده‌ای از مشاغل می‌گنجد. اما بیوتی بلاگر‌ها، از مشهورترین بلاگر‌های اینستاگرامی هستند. آن‌ها محصولات آرایشی و بهداشتی را به مخاطبان معرفی می‌کنند. مراقبت از پوست و مو را یاد می‌دهند. حتی می‌نشینند جلوی دوربین و یاد می‌دهند برای هر مناسبت چطور باید آرایش کرد. در کنار همۀ این آموزش‌ها، محصولات مراقبت و زیبایی را نیز امتحان می‌کنند و به مخاطبان معرفی می‌کنند.

ایده برای بلاگر شدن

سفربلاگری

بلاگر‌هایی که عاشق سفر هستند، معمولاً مخاطبان زیادی دارند. آن‌ها، شما را به جا‌هایی می‌برند که ممکن است خودتان نتوانید بروید. آن‌ها رویا‌های بسیاری از مردم را زندگی می‌کنند. بنابراین مردم هم سفر‌هایشان را دنبال می‌کنند. دربارۀ دنیا اطلاعات زیادی به دست می‌آورند.

ایده‌هایی برای بهتر سفر کردن می‌گیرند و همچنین جا‌های بکر و تازه را برای سفر می‌شناسند. سفر بلاگر‌ها، معمولاً امکانات خوبی برای عکاسی و فیلم‌برداری در اختیار دارند. با بهترین روش کسب درآمد با سرمایه کم آشنا شوید.

گیم‌بلاگر‌ها

درک کردن دنیای عاشقان سفر تنها از کسانی برمی‌آید که خودشان عاشق دنیای دیوانه‌کنندۀ بازی‌ها هستند. معمولاً در صفحۀ گیم‌بلاگر‌ها، پر از آموزش ترفند و تردستی برای بازی است. جو رقابت و هیجان در آن‌ها داغ است و بازی‌های تازه به گیمر‌ها معرفی می‌شوند و حتی به بررسی و نقد بازی‌های پرطرفدار پرداخته می‌شود.

مقاله مرتبط:  بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست + معایب و مزایا

آموزش هنر‌های خانگی

امروزه زنان زیادی ایده بلاگری به سردارند ومصمم هستند که از طریق کار‌های خانگی و هنر‌های دستی کسب درآمد کنند. به همین خاطر است که بلاگر‌هایی که به طور مداوم این هنر‌ها را آموزش می‌دهند و یا دوره‌های آموزشی آن‌ها را شناسایی و معرفی می‌کنند، طرفداران زیادی دارند. آموزش‌هایی مثل بافت عروسک، کیک‌پزی، چرم‌دوزی، رزین، استفاده از مواد بازیافتی و …

پیشنهاد‌هایی برای وقت‌گذرانی

برای هر کسی پیش آمده که تصمیم بگیرد یک بعد از ظهر بیرون از خانه بچرخد اما نداند باید کجا برود. از ایده‌های جالب برای بلاگری، بلاگر‌هایی هستند که به همین موضوع می‌پردازند. آن‌ها روزانه فضا‌های تفریحی، فرهنگی، ورزشی و … را اطراف ما شناسایی می‌کنند و به مخاطبان خود معرفی می‌کنند.

گاهی حتی بلیط با تخفیف برای مخاطبانشان عرضه می‌کنند که تشویق شوند مباحث صفحه را دنبال کنند. آن‌ها همچنین اخبار افتتاح و یا تعطیلی اماکن تفریحی را قبل از هرکسی به گوش مخاطب می‌رسانند.

فرزند‌پروری

بلاگر‌هایی که در زمینۀ تربیت و آموزش و حتی بازی با فرزندان ایده‌هایی را مرتباً با مخاطب در میان می‌گذارند، طرفداران زیادی دارند. آن‌ها گاهی اسباب‌بازی‌ها و حتی لباس‌های مورد نیاز کودکان را به مخاطبان خود معرفی می‌کنند و یاد می‌دهند با بچۀ لجباز باید چطور رفتار کرد. بچه‌ها کی زبان باز می‌کنند؟ و هزاران نکتۀ دیگر که هر پدر و مادری باید آن‌ها را بداند. بنابراین پدر و مادر‌ها این روز‌ها اطلاعات خودشان را در صفحۀ بلاگر‌های حوزۀ کودک به روز می‌کنند.

موضوع برای بلاگر شدن

لایف استایل

ازدیگر ایده‌های جالب برای بلاگری، بلاگر‌هایی هستند که پا را از تهیۀ محتوا در یک حوزه محدود فراتر گذاشته‌اند و سبک زندگی‌شان را با شما به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها معمولاً دربارۀ فعالیت‌های روزانۀ خود مطالب مفیدی تهیه می‌کنند و اطلاعات و ترفند‌های جالبی دربارۀ سبک زندگی‌شان در اختیار شما می‌گذارند و به مرور افراد بیشتری را با روند زندگی خود درگیر می‌کنند. 

مقاله مرتبط:  مهم ترین اشتباهات رایج تیم فروش را بشناسید!

سخن پایانی

تهیۀ محتوای بلاگری، مبحث گسترده‌ای است که باید مفصل به آن پرداخت. شما هم ایده برای بلاگر شدن دارید؟

چه عالی! ازهمین حالا محتوای خاص خودتان را تولید کنید و به مخاطبانتان در زمینۀ مورد نظر ارائه بدهید و یادتان باشد برای بلاگر شدن، شما حتماً باید محتوای متنی، تصویری و یا صوتی خاص خودتان را تولید کنید. نظر شما درباره ایده بلاگری برای نوجوانان چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برخی از سوالات متداول

چند ایده برای بلاگر شدن نام ببرید؟

1. فودبلاگری 2. روانشناس‌ها، خودشناس‌ها و دیگران 3. فشن‌بلاگری 4. بیوتی‌بلاگری 5. سفربلاگری و ...

ایده بلاگری برای نوجوانان چه مواردی پیشنهاد می شود؟

بستگی به این دارد که تخصص و علاقه شما در چه زمینه‌ای باشد. ما چند ایده برای بلاگری پیشنهاد می‌دهیم، شاید بتوانید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. گیم‌بلاگر‌ها - لایف استایل - سفربلاگری و ...

ارسال نظرات

    دیدگاهتان را بنویسید

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.