برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

فهرست مطالب نمایش

تجربه ثابت کرده است که دیجیتال مارکترهای بزرگ، موفقیت خود را در گرو افزایش علم و کسب دانش از طریق رهنمودهای انسان های موفق به دست آورده اند‌. داشتن حس کنجکاوی و رفتن به دنبال پاسخ سوالات خود، نقش بزرگی در موفقیت هر شخصی دارد‌. دیجیتال مارکترهای بزرگ با مطالعه بهترین کتاب های بازاریابی و فروش و اجرای دقیق قوانین و استراتژی های ذکر شده در آنها، کسب و کارهای خود را در جهت رسیدن به اهداف و موفقیت پیش می برند.

استراتژی های بازاریابی و فروش دائما در حال بروز رسانی هستند. بنابراین اگر قصد دارید یک دیجیتال مارکتر موفق شوید، نیاز دارید که با کمک منابع به روز و معتبر این حوزه، ترندهای مربوطه را دنبال کنید‌. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین کتاب های بازاریابی و فروش‌ بپردازیم، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید‌.

لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

۱-کتاب مدیریت بازاریابی اثر فیلیپ کاتلر‌

دنیای بازاریابی و فروش، دنیای تحول و جایگزین کردن استراتژی های جدید است‌. اگر شما شخصی هستید که علاقه زیادی به فعالیت در این حوزه دارید، ما به شما مطالعه کتاب مدیریت بازاریابی، اثر یکی از بزرگترین و موفق ترین افراد در حوزه مدیریت بازاریابی به نام کاتلر را پیشنهاد می کنیم‌‌.

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

کاتلر با کمک همکارش کوین، کتابی را تدوین و ارائه کرده است که امروزه در لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش به چشم می خورد. این دو نویسنده بزرگ در این اثر، به استراتژی و برنامه های بازاریابی‌، گردآوری داده های محیطی‌، پیش بینی بازار تقاضا‌، آنالیز دقیق بازارهای مصرفی‌، آنالیز بازارهای صنعتی‌، چگونگی رقابت و… به طور مفصل پرداخته اند‌.

۲-کتاب نسل سوم بازاریابی‌

کتاب نسل سوم بازاریابی که فیلیپ کاتلر به همراه ایوان ستیاوان و هرماوان کارتاجایا، زحمت تالیف آن را کشید، یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش خارجی به شمار می رود. علت نام گذاری این اثر با عنوان کتاب نسل سوم‌، توجه به تغییرات چشمگیر بازاریابی طی شصت سال گذشته می باشد‌‌. کاتلر و همکارانش طبق تحولات این شصت سال در زمینه مارکتینگ‌، این کتاب را با تمرکز بر سه نسل تالیف کرد‌ند.

ایشان بر این باور بودند که در نسل اول و دوم، تمرکز بازار بر روی محصول و مشتری است.‌ به طوری که‌ یک کالای تعیین شده بدون هیچ تفاوتی در اندازه های بالا تولید و به مشتری عرضه می شد‌. کاتلر در نسل دوم و سوم به ترتیب به بررسی مباحث مربوط به بازاریابی stp و فواید پیاده سازی روش های آن در کار خود و در نسل سوم نیز به اهمیت در نظر گرفتن جنبه های انسانی، نیازهای افراد و… توسط شرکت ها پرداخته است‌‌‌.

معرفی بهترین کتاب های بازاریابی و فروش‌

3-کتاب نسل چهارم‌؛ از بهترین کتاب های بازاریابی

این کتاب به روند تغییر بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتالی می پردازد و به طور مفصل توضیح می دهد که چگونه می توانید با ترکیب تکنیک های بازاریابی سنتی و دیجیتالی مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید‌‌.

بیشتر بخوانید: 5 نکته برای بازاریابی حضوری

۴-کتاب گاو بنفش‌

این کتاب اثر ست گودین، یکی دیگر از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش محسوب می شود‌. ست گودین در تالیف این کتاب به راهکارهای مهم برای افزایش فروش و بررسی استراتژی های مهم و کاربردی بازاریابی پرداخته است‌. شیوایی کلام و بیان سلیس این کتاب باعث شده تا علاقمندان و خوانندگان درصدد تهیه آن برآیند‌. دلیل نویسنده از نامی که برای این کتاب انتخاب کرده، این است که در بازاری که تقریبا هر نوع محصولی یافت می شود، تفاوت، اصلی ترین معیار است. در واقع محصولی که در بازاریابی تبدیل به یک گاو بنفش شده است، فروش بیشتر و متقاضیان زیادی را در پی خواهد داشت‌.

 

۵-کتاب شیب‌

کتاب شیب نیز در لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش قرار دارد‌. این کتاب اثر دیگری از ست گودین معروف است که در آن به بیان سختی های پیش رو در کار می پردازد. وی معتقد است که اگر وارد یک حرفه شده اید و احساس می کنید در آن بهترین نیستید، خوب است آن کار را رها کنید‌‌‌. مباحث کتاب شیب بر حسب مشکلات و سختی های ابتدای کار و تحمل آنها بوده که در نهایت به موفقیت ختم می شود‌‌‌.

۶-کتاب بازاریابی اجازه ای‌

این کتاب یکی دیگر از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش به شمار می رود‌. ست گودین وقتی که به این نتیجه رسید که تبلیغ های سنتی دیگر کارساز نیستند، دست به تالیف چنین اثری زد‌. این کتاب رویکرد بازاریابی و فروش را در دو زمان گذشته و حال بررسی می کند‌‌‌. همچنین ست گودین معتقد است که بازاریابان می توانند به کمک اینترنت کسب و کار خود را پیش ببرند و با مخاطب ارتباط برقرار کنند‌.

۷- کتاب بهترین قصه گو برنده است؛ یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

در لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش خارجی، کتاب بهترین قصه گو برنده است نیز به چشم می خورد‌. نویسنده این کتاب به شما می آموزد که چگونه با قصه پردازی کسب و کارتان را رونق بخشید. در واقع قصه گویی باعث می شود تا کسب و کار خود را به دید قصه تحلیل کنید‌.

۸- کتاب هر برند یک قصه است‌

برای هر کسی که دوست دارد کسب و کار خود را در جهت موفقیت پیش ببرد، این کتاب یکی از بهترین کتاب های مارکتینگ محسوب می شود. در واقع نویسنده در این کتاب برندهایی را که مشتریان قهرمان آن هستند، در دل قصه های بزرگ جای داده است‌‌‌. به طور کلی مطالعه این کتاب به تمام فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می شود‌.

۹-کتاب استراتژی اقیانوس آبی‌

استراتژی اقیانوس آبی می گوید که به جای وارد شدن در اقیانوس قرمز رقابت‌، باید وارد بازار نامحدود اقیانوس آبی شوید‌‌‌. در بازار اقیانوس آبی باید خلق تقاضا کنید تا کسب و کارهای مختلف سر آن رقابت کنند‌.

لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش‌

۱۰- کتاب از خوب به عالی‌؛ یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

کتاب از خوب به عالی، یکی دیگر از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش به شمار می رود که خواندن آن به هر فردی در هر جایگاهی توصیه می شود‌‌‌. نویسنده این کتاب در اثر خود بیان می کند که علت پیشرفت و عدم پیشرفت شرکت ها و کسب و کارها در چیست‌. ایشان معتقدند که برای عالی بودن و عالی ماندن نیاز به مثلث افراد منضبط‌، تفکر منضبط و عملکرد منضبط داریم‌. قرار دادن این سه ضلع در کنار هم مساوی است با موفقیت‌.

۱۱-کتاب بازاریابی هک رشد‌

کتاب بازاریابی هک رشد یکی دیگر از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش است‌‌. نویسنده این اثر رایان هالیدی، در این کتاب نکات آموزشی مثبت و بسیار مفیدی را در حوزه کسب و کار، روابط عمومی‌، بازاریابی و تبلیغات در اختیار خواننده قرار می دهد‌.

۱۲-کتاب زاگ‌

در این کتاب نویسنده مفاهیم ارزشمندی را با مخاطبین خود به اشتراک می گذارد‌. کتاب زاگ بر اساس مفهوم زیگزاگ توسط نویسنده تالیف شده‌‌ است. در واقع منظور نویسنده این است که باید یک برند متفاوت از بقیه بسازیم و از این طریق مشتریان را به سوی خود جذب کنیم‌. در سایت iranketab به طور مختصر نویسنده کتاب معرفی شده است:

مارتی نیومایر (Marty Neumeier) نویسنده و سخنران آمریکایی است که در مورد نام تجاری، طراحی، نوآوری و خلاقیت می نویسد. او در حال حاضر مدیر مدیرعامل برندینگ برای Liquid Agency، یک آژانس تجاری در سن خوزه، کالیفرنیا است.نویمایر از سال 1967 تا 1969 در کالج طراحی مرکز هنر شرکت کرد. به مدت 15 سال در تبلیغات و طراحی مارک به عنوان طراح ارتباطات و نویسنده در کالیفرنیای جنوبی کار کرد. در سال 1984 به سیلیکون ولی رفت تا با مشتریانی مانند Adobe ، Apple ، Hewlett-Packard ، Microsoft و Symantec کار کند. در سال…

۱۳-کتاب بازاریابی پرمحتوا‌

یکی دیگر از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش، کتاب بازاریابی و فروش پرمحتوا می باشد. مطالعه این اثر به تمام صاحبان کسب و کارها‌، مدیران و کارشناسان تولید محتوا به شدت پیشنهاد می شود‌. نویسنده این کتاب آقای جو پولیتزی در این اثر توضیح می دهد که چگونه از طریق تولید محتوای جذاب می توانید‌ برای خود مخاطب جذب کنید‌.

۱۴-کتاب از صفر به یک‌

کتاب از صفر به یک، یکی از بهترین کتاب های مارکتینگ و کارآفرینی به حساب می آید‌. نویسنده این اثر آقای پیتر تیل است که خود یک کارآفرین برتر آمریکایی به شمار می رود‌. مطالعه این کتاب به تمام کسانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند، پیشنهاد می شود‌. پرداختن به افزایش دانش و مهارت در زمینه کسب و کار و کارآفرینی‌، نگرش مثبت در مورد کسب و کار و… از محتویات این اثر جالب می باشد‌.

۱۵-کتاب مدیریت رفتار مصرف کننده‌؛ یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

این کتاب منبع کاملی برای آنالیز کردن رفتار مشتریان است. در واقع این اثر برای کسانی که می خواهند در حوزه بازاریابی و فروش فعالیت کنند، گزینه خوبی محسوب می شود‌. نویسنده این اثر مایکل سولومون است که در کتاب خود رفتار مصرف کنندگان را به دقت مورد بررسی قرار می دهد.

۱۶-کتاب بازاریابی چریکی‌

در این کتاب نکات مهم و تاثیر گذاری جهت راه اندازی کسب و کارهای کوچک و در نظر گرفتن هزینه ها‌ برای مخاطب تشریح شده است‌.

کتاب بازاریابی چریکی‌، از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش
۱۷-کتاب مدیریت توجه‌

نویسنده کتاب مدیریت توجه، راهکارهایی جهت افزایش تمرکز و تسلط بر امور زندگی به مخاطبان ارائه داده است‌. در واقع دمی توان گفت که به تصویر کشیدن نکات و فوت و فن های مدیریت توجه باعث جذابیت بیشتر این کتاب در بین مردم شده است‌.

۱۸-کتاب قهرمان و عاصی‌

یکی از جدیدترین و بهترین کتاب های بازاریابی و فروش که می توان به آن اشاره کرد، کتاب قهرمان و عاصی است‌‌. موضوع این کتاب پرداختن به الگوهای کهن و در عین حال مفید و موثر در جهت رسیدن به اهداف و موفقیت در کسب و کار است‌‌. این کتاب به شما می آموزد که شرکت ها چگونه ارزش سهام و دارایی خود را حفظ می کنند‌.

۱۹-کتاب مدیریت فروش و فروش حضوری‌

در لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش، مشاهده می کنید که همه کتاب ها بر اساس یک پارامتر مشخص پیش می روند و آن هم فروش محصول مطابق با رفتار مشتری است‌‌‌‌. در واقع بهترین و با کیفیت ترین کالاها نیز بدون پارامتر فروش هیچ ارزشی نخواهند داشت‌‌‌. همچنین کتاب مدیریت فروش به شما می آموزد که چگونه فروش استاندارد و موفقیت آمیزی داشته باشید‌.

۲۰-روانشناسی فروش‌‌؛ از بهترین کتاب های بازاریابی

نویسنده این کتاب با خلاقیت تمام به ایده های جالبی جهت فروش محصولات و افزایش سودآوری پرداخته است که نظر هر مخاطبی را به خود جلب می کند‌. شما در کتاب روانشناسی فروش که یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش خارجی محسوب می شود، می آموزید که چگونه مهارت های فروش را یاد بگیرید و از این طریق سطح کار خود را بالا ببرید تا به موفقیت برسید‌‌. پس حتما خواندن این کتاب را در برنامه خود قرار دهید‌.

۲۱-فروشنده یک دقیقه ای‌

معمولا در تمام کتاب های پرفروش مربوط به بازاریابی، به ارزش موضوع زمان توجه شده است‌‌. زمان ثروت بزرگی است که بی توجهی به آن جز ندامت چیزی را در پی نخواهد داشت. افراد موفق این ثروت گرانبها را بسیار غنیمت شمردند تا موفق شوند‌. همچنین شما با مطالعه کتاب فروشنده یک دقیقه ای یاد می گیرید که در هنگام انجام پروژه های سنگین، چگونه بر ترس و استرس خود غلبه کنید تا برنده معامله باشید‌.

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش خارجی

۲۲-بازاریابی انسان به انسان‌

نویسنده کتاب بازاریابی انسان به انسان که جز بهترین کتاب های بازاریابی و فروش است‌، توجه به رفتار مصرف کننده را سرلوحه کار خود و لازمه یک کسب و کار و فروش موفق می داند‌. وی معتقد است که در نظر گرفتن علاقه و سلیقه مشتری، بدون شک رضایت و وفاداری او را به دنبال خواهد داشت.

۲۳-کتاب چگونه متن تبلیغاتی پرفروش بنویسیم‌؛ یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

نویسنده این کتاب، مخاطب را متوجه این امر می کند که فروش حضوری و آنلاین نیاز به تبلیغات مهم و تاثیرگذار دارد‌. نویسنده در تالیف این اثر به نکات مهم در فروش و روش های تبلیغاتی درست برای فروش بیشتر پرداخته است‌.

۲۴-کتاب تکنیک های بازاریابی در بازار ایران‌

این کتاب یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش ایرانی‌ محسوب می شود که نویسنده آن آقای محمود محمدیان، با تحقیقات اصولی و درست به تالیف این کتاب پرداخته است‌. این کتاب برای ایرانیانی که با بازار فروش و کسب و کار سروکار دارند کتاب اثربخشی است‌‌‌. نویسنده در این کتاب تکنیک های بازاریابی به طور ساده و اصولی را برای علاقمندان شرح می دهد.

معرفی ۳۰ مورد از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش در سال ۱۴۰۳
۲۵-کتاب مدیریت بازاریابی کاتلروکلر‌

نویسنده این کتاب به عنوان پدر بازاریابی مدرن، در تالیف این اثر به اهمیت جذب و نگهداری مشتری با کمک گزینش بازارهای هدف می پردازد.

بیشتر بخوانید: منتورینگ چیست؟

 

۲۶-کتاب اصول بازاریابی داده محور‌؛ از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

این کتاب یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش محسوب می شود که نویسنده معیار اندازه گیری داده ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهد.

 •  کسب آگاهی در مورد برند
 •  نرخ رویگردانی یا ریزش مشتری
 •  رضایت مشتری
 •  نرخ پذیرش
 •  سود
 •  ارزش خالص
 •  ارزش طول عمر مشتری و … از جمله معیارهای اندازه گیری داده در کتاب اصول بازاریابی داده محور می باشند‌.

۲۷-کتاب اعترافات یک تبلیغات چی‌

این اثر حاوی نکات بسیار ارزشمند و آموزشی می باشد‌‌. سر فصل های مهم این کتاب گرانبها عبارتند از:

 •  چگونگی اداره یک بنگاه تبلیغاتی
 •  چطور مشتری پیدا کنیم؟
 •  چگونه آگهی تبلیغی بنویسیم؟
 •  چگونه پوسترهای تبلیغاتی بسازیم؟

۲۸-کتاب ادبیات تبلیغ‌؛ از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

هدف از انجام تبلیغات، فروش بهتر و بیشتر محصولات می باشد‌. متن هر تبلیغی باید ادبی‌، آموزنده‌، بسیار پرمحتوا و مفید باشد تا بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند‌.

کتاب ادبیات تبلیغ‌، یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش

۲۹-کتاب اصول بازاریابی کاتلر‌

نویسنده این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب های بازاریابی و فروش، به بررسی دقیق مفاهیم زیر پرداخته است‌.

 •  تعریف بازاریابی
 •  درک مفهوم بازار و ارزش مصرف کننده
 •  ارائه استراتژی های مربوط به ارزش مشتری

۳۰-کتاب رسیدن به فروش بیش از حد‌

در این کتاب به بررسی تکنیک های مهم و کارساز برای رسیدن به فروش بیش از حد اشاره می شود‌. فروش بعضی از محصولات بسیار خوب پیش می رود و این امر حاکی از آن است که کیفیت محصولات‌، برند‌‌‌، استراتژی های فروش و… همگی در فروش آنها تاثیرگذار هستند‌.

 

بهترین کتاب های بازاریابی و فروش
سخن پایانی

در این مقاله به بررسی لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش‌ پرداختیم‌. اگر قصد دارید یک دیجیتال مارکتر موفق شوید، مطالعه هر یک از این کتاب ها به شما در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد. در واقع افزایش دانش و اطلاعات روز در هر حوزه ای، نقش مهمی در بالا بردن آگاهی شما ایفا می کند.

ارسال نظرات

  دیدگاهتان را بنویسید

  سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

  سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.