برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

02166968003

فهرست مطالب نمایش

کتاب های انگیزشی بهترین منبع برای ایجاد تفکرات مثبت و واقع گرا هستند که با کمک آنها می توان راه موفقیت را برای خود و دیگران هموار کرد. همچنین با مطالعه بهترین کتاب های انگیزشی می توان سطح اطلاعات خود را در زمینه های مختلف افزایش داد. کتاب های انگیزشی مفید و متعدد با توجه به سبک نوشتاری و گفتاری که دارند، مناسب سنین مختلف هستند. در واقع همه افراد با توجه به نیاز خود قادرند از آنها استفاده نمایند. امروزه کتاب های انگیزشی بهترین وسیله ای هستند که با مطالعه آنها می توان سبک زندگی خود را به بهترین نحو تغییر داد.

افرادی که قصد دارند انگیزه خود را برای رسیدن به یک هدف خاص تقویت کنند، می توانند برای رسیدن به هدف خود به خواندن کتاب های انگیزشی متوسل شوند. طبق نظرات و پیشنهاداتی که در مورد کتاب های انگیزشی وجود دارد، می توان گفت که نظر افراد درباره کتاب های انگیزشی با هم کاملا متفاوت است. به همین دلیل در بخش زیر لیستی از بهترین کتاب های انگیزشی را در اختیارتان قرار می دهیم.

بهترین کتاب های انگیزشی

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی

در ادامه این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین کتاب های انگیزشی را به شما معرفی نماییم.

۱. قدرت مثبت اندیشی، اثر وینسنت پیل

قدرت مثبت اندیشی، یکی از بهترین کتاب های انگیزشی و پرطرفداری است که مفاهیمی مثل خود انگیزشی، تغییر رفتار و تحول شخصی را شرح می دهد. همچنین نویسنده این کتاب، به بهترین شکل ممکن به تغییر نگرش، افزایش اعتماد به نفس و جلوگیری از آسیب های روحی و جسمی پرداخته است. کتاب مورد نظر برای افرادی که قصد عملی کردن خواسته های خود را دارند، یک گزینه مناسب به حساب می آید‌.

۲. اثر مرکب، به قلم دارن هاردی

همانطور که از نام این کتاب مشخص است، بین بخش های مختلف مثل کار، خانواده، سلامتی و روابط اجتماعی تعادل و هماهنگی ایجاد می کند. کتاب دارن هاردی راهکارهایی را ارائه می دهد که با کمک آن می توان روابط خود را در امور مختلف حفظ نمود. خانواده و کار دو اصل مهم در زندگی هستند. برخی از افراد به دلایل مختلفی مثل خستگی کار نمی توانند بین خانواده و کار خود تعادل برقرار کنند. اثر مرکب یک گزینه عالی برای اینگونه افراد محسوب می شود تا از این حالت خارج شوند.

 

بهترین کتاب های انگیزشی

۳. کتاب هدف، اثر الیزابت گیلبرت

کتاب هدف، یکی از بهترین کتاب های انگیزشی محسوب می شود که برای رسیدن به یک هدف خاص می توان از آن استفاده کرد. نویسنده این کتاب به بهترین شکل ممکن اولویت بندی هدف و نحوه رسیدن به آن را برای خوانندگان شرح داده است. در سایت ketabrah به مهارت نویسندگی الیزابت گیلبرت اینگونه اشاره شده است:

اغلب کتاب‌هایالیزابت گیلبرت بر پایه‌ی خاطرات نوشته‌ شده‌اند و الیزابت گیلبرت تلاش کرده است تا کشف و شهود عمیق خود را در بستر این خاطره‌ها روایت کند. نکته‌ی دیگر در خصوص نوشته‌های الیزابت گیلبرت بازتاب سبک زندگی خاص و منحصربه‌فرد اوست.

۴. کتاب اشتیاق، به قلم آنجلا داکورتی

در لیست بهترین کتاب های انگیزشی، کتاب اشتیاق به چشم می خورد. این کتاب به عنوان یک اثر انگیزشی محبوب و پرمخاطب، به شناخت اشتیاق در زندگی می پردازد. اشتیاق یک امر حیاتی برای زندگی و رسیدن به هدف به شمار می رود. اگر شخصی برای رسیدن به یک هدف اشتیاق خاصی نداشته باشید، نمی تواند راه رسیدن به هدف را برای خود هموار کند. برای شناخت و دستیابی به شور و اشتیاق در زندگی توصیه می شود که این کتاب را حداقل یک بار بخوانید.

۵. فرزندان خوب، فرزندان بد اثر توماس گوردون؛ یکی از بهترین کتاب های انگیزشی

کتاب فرزندان خوب، فرزندان بد به مسئله پرورش فرزندان با روش های مثبت و سالم پرداخته است. در واقع گوردون در این کتاب به بهترین شکل ممکن، به بررسی روابط خانوادگی و نحوه رفتار و پرورش کودکان اشاره می کند.

۶. کتاب طرز فکر، نوشته شده توسط کارول دوک

این اثر به عنوان یکی از بهترین کتاب های انگیزشی، حاصل تفکر و تحقیق های گسترده کارول دوک می باشد. او معتقد بود که طرز فکر، نقش موثری بر روی موفقیت فرد در آینده دارد. کارول دوک در این کتاب می کوشد تا مزایا و معایبی را که موجب آسیب زدن به وضعیت انگیزشی یک شخص می شود شناسایی کند. از آنجا که همه افراد افکار یکسانی ندارند؛ کارول دوک تلاش خود را به کار گرفت تا مردم به روشنفکری و دید صحیح روی آورند.

آموزش بهترین کتاب های انگیزشی

۷. کتاب خودت را به فنا نده، به قلم گری جان بیشاپ

این اثر یکی از پرطرفدارترین و بهترین کتاب های انگیزشی نیویورک تایمز محسوب می شود. گری جان در این کتاب به انسان می فهماند که نباید به راحت ترین شکل ممکن خودش را به فنا دهد، بلکه باید با تلاش های متعدد نسخه جدید و موفق تری را از خودش به نمایش بگذارد. نویسنده این کتاب مطالب مفید زیادی را در آن به اشتراک گذاشته است. یکی از معروف ترین این مطالب اشتیاق سوزان می باشد.

او در این کتاب از مخاطب می خواهد با داشتن اشتیاق فراوان برای رسیدن به هدف خود تلاش کند و عدم موفقیت اش را به چیزهای بیهوده مثل بخت، اقبال و شانس ربط ندهد. گری جان معتقد است که در جهت رسیدن به یک هدف، باید تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرید و از تمام ناملایمات، سختی ها و مشکلات عبور کنید. همچنین وی معتقد است که در مسیر رسیدن به یک هدف نباید ناامید شد و آن را نصفه نیمه رها کرد؛ چون ناامیدی همانند یک سم شیمیایی است که به تمام بخش های زندگی نفوذ پیدا خواهد کرد.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی

۸. کتاب بهانه ممنوع، اثری از وین دایر

یکی از منحصر به فرد ترین کتاب های انگیزشی که نور امید را به دل همه می تابد، کتاب بهانه ممنوع، اثر وین دایر است. نویسنده این کتاب یعنی وین دایر، استاد بزرگ جهان محسوب می شود و افراد زیادی را به شاگردی خود در آورده است. وین دایر می گوید که باید با تمام قوا به بهانه ها حمله ور شد و آنها را از بین برد. او معتقد است، افرادی که شکست می خورند برای شکست های خود بهانه های مختلف می آورند. خودشان متوجه این امر نمی شوند تا اینکه همین بهانه ذره ذره زندگی آنها را به شکست تبدیل می کند. استاد وین دایر می گوید تمام خلقیات خوب و بد دست خود انسان است و انسان می تواند به راحتی خلقیات بد را کنار بگذار و در عوض عادات خوب را جایگزین آنها کند.

۹. کتاب انگیزشی خودت را انتخاب کن، به نویسندگی جیمز آلتوچر

کتاب خودت را انتخاب کن نیز یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی و محبوب به شمار می رود که سوالات معروفی از جمله چگونه در دنیای امروزی پولدار شویم؟ چگونه می توانیم اهداف خود را محقق کنیم؟ چگونه می توانیم به خوشحالی و شادی برسیم؟ و… در آن مطرح شده است. این کتاب به خواننده این امکان را می دهد تا بتواند راحت تر با مسائل مختلف مثل مشکلات، غم، شادی و… کنار بیاید و همچنین راهکارهای متعددی نیز به وی نشان می دهد تا بتواند آسان تر پاسخ سوالات خود را پیدا کند. جیمز آلتو از شما می خواهد مستقل باشید و زمینه شغلی خودتان را شخصا انتخاب کنید و وابسته به ارگان یا شغل خاصی نباشید. آلتوچر در کتاب خودت را انتخاب کن، می گوید خودتان را وابسته به یک زمان خاص نکنید. خودتان را بخاطر شرایط گذشته یا آینده آزار ندهید و در حال زندگی کنید؛ زیرا در غیر این صورت لذت واقعی زندگی را نخواهید چشید.

۱۰. کتاب پنج صبحی ها، به نویسندگی رابین شارما

یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی که ممکن است همانند دیگر کتاب ها زندگی همه ما را تحت تاثیر خود قرار دهد، کتاب پنج صبحی ها است. رابین شارما در کتاب پنج صبحی ها به ما می گوید چگونه ساعت پنج صبح بیدار شویم. چگونه بعد از بیدار شدن برنامه ریزی کنیم تا مسیر درست موفقیت را پیدا نماییم. اگر بتوانیم طبق گفته های کتاب رابین شارما پیش برویم، می توانیم روحیه ای شاداب، جسمی پر انرژی، احساساتی متعادل و کسب و کاری پر رونق داشته باشیم. یکی از مهمترین خصیصه های این کتاب، نوشته شدن آن به سبک داستان های متعدد است. همین امر محبوبیت آن را چندین برابر کرده است.

لیست بهترین کتاب های انگیزشی
11. کتاب کیمیاگر، به نویسندگی پائولو کوئلیو

کتاب کیمیاگر، یکی از جذاب ترین، بهترین و منحصر به فردترین کتاب هایی است که در جهت بهبود و تحول زندگی می توان از آن استفاده کرد. برخی از افراد این کتاب را یک داستان یا یک رمان انگیزشی می دانند، ولی اگر به صورت عمیق به آن نگاه کنید، تنها یک کتاب انگیزشی است که مخاطب را با خواندن داستان های استادانه تشویق به ادامه مسیری انگیزشی می کند. پائولو در این کتاب یک شخصیت افسانه ای را به نمایش می گذارد. وی معتقد است که شما نیز یک شخصیت افسانه ای هستید و تنها باید شایستگی خود را نشان دهید. فرقی نمی کند شما چند سال سن دارید، او با کمک این کتاب شما را جهت رسیدن به اهداف و نشان دادن شایستگی خود تشویق می کند.

کتاب کیمیاگر، به نویسندگی پائولو کوئلیو

12. کتاب تخت خوابت را مرتب کن، اثر ویلیام مک ریون؛

این اثر یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی محسوب می شود. مک ریون در این کتاب می گوید که اگر می خواهید دنیایتان را تغییر دهید، باید از مرتب کردن تخت خواب خود شروع کنید. ویلیام در این کتاب طبق تجربیاتی که در طول زندگی به دست آورده است به همه ما می گوید چگونه بر مشکلات خود غلبه نماییم.

۱3. کتاب باهوش تر، سریعتر، بهتر، اثر چارلز دوهیگ

چارلز دوهیگ در این کتاب هشت مفهوم بهره وری را بیان می کند و به خواننده می گوید که چگونه دستاوردهای بهتری نسبت به دیگران به دست آورد. این کتاب به بهترین نحو به افراد معمولی می فهماند که چگونه روش زندگی خود را تغییر و در جهت بهبود آن تلاش کنند.

۱۴. کتاب چهار میثاق، به قلم دون میگوئل روئیز

این اثر در لیست بهترین کتاب های انگیزشی به چشم می خورد. نویسنده در این کتاب باورهای منفی که مانع لذت بردن و در نتیجه رنج کشیدن وی در زندگی می شوند را واضح بیان می کند. همچنین راه های جدایی از آن را به صورت رفتارهای قابل اجرا تعریف می کند. این کتاب به ما یاد می دهد که بیشتر به خودمان بیندیشیم و زندگی روزمره خود را بهتر بسازیم. کتاب چهار میثاق علاوه بر اینکه جزء یکی از بهترین کتاب های انگیزشی به حساب می آید، بلکه توانسته در دسته یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز جای گیرد.

 

بیشتر بخوانید: کوچینگ موفقیت چیست؟

۱۵. کتاب انگیزشی سرسختی، به نویسندگی آنجلا داکورث

کتاب داکورث به عنوان یکی از بهترین کتاب های انگیزشی، به ما می گوید که موفقیت افراد به سرسختی آنها بستگی دارد. سرسختی ترکیبی از اشتیاق و پایداری است که موجب موفقیت در دراز مدت می گردد.

کتاب انگیزشی سرسختی، به نویسندگی آنجلا داکورث
۱۶. دیگر عذر خواهی نکن دختر، به قلم ریچل هالیس

اگر بخواهیم به معرفی بهترین کتاب های انگیزشی بپردازیم، می توانیم به کتاب دیگر عذرخواهی نکن دختر نیز اشاره کنیم. این کتاب جایگاه انگیزشی بسیار بالایی دارد و از همان ابتدا برای زن ها که ترس رسیدن به آرزوهای خود را دارند نوشته شده تا به آنها کمک کند که چگونه در مسیر دستیابی به موفقیت مشکلات را پشت سر بگذارند. هالیس در این کتاب به زنانی که بیشتر به قضاوت دیگران توجه دارند اشاره می کند و به آنها می گوید که به جای قضاوت کردن راه رسیدن به اهداف خود را پیش گیرند‌.

۱۷. بیندیشید و ثروتمند شوید، به نویسندگی ناپلئون هیل

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ و زمانی که رکود اقتصادی آمریکا اتفاق افتاد، انتشار یافت. در این کتاب ناپلئون هیل به گام ها و راهکارهایی اشاره می کند که با کمک گرفتن از آنها می توان پولدار شد.

بیندیشید و ثروتمند شوید، به نویسندگی ناپلئون هیل

۱۸. کتاب هنر ظریف بی خیالی، اثر مارک منسون؛ یکی از بهترین کتاب های انگیزشی

این اثر، یکی دیگر از بهترین کتاب های انگیزشی محسوب می شود. برخلاف بسیاری دیگر از نویسندگان، مارک منسون در این کتاب از خواننده می خواهد که گاهی اوقات از مثبت اندیشی دست بردارد تا بتواند مسیر پیشرفت و ‌شادی را بهتر پیدا کند. مارک منسون در این اثر تنها با به کار بردن کلمات متعدد به خواننده انگیزه نمی دهد، بلکه بی رحمانه و روراست تمام حرف هایش را می زند.

۱۹. کتاب قانون پنج ثانیه، اثر مل رابینز

مل رابینز در این کتاب با ارائه داستان های متعدد به ما یادآوری می کند که چگونه از زمان استفاده کنیم. همچنین او می گوید که با حمایت دیگران از بهانه ها برای به تعویق افتادن خواسته هایمان استفاده نکنیم، بلکه برای رسیدن به هدف هایمان از تک تک این حمایت ها انرژی مثبت بگیریم.

۲۰. کتاب سه شنبه ها با موری، به قلم میچ آلبوم

یکی از بهترین کتاب های انگیزشی که تاکنون بیش از ۱۳ میلیون از آن به فروش رسیده است، همین اثر است که در آن میچ آلبوم روایتی از استادش موری را نقد می کند. در این کتاب میچ، هر هفته سه شنبه ها به دیدار موری می رود و درمورد مسائل مختلف زندگی با یکدیگر به صورت دل انگیزی صحبت می کنند.

قدرت بی پولی

۲۱. قدرت بی پولی نوشته شده توسط دیموند جان

دیموند جان در این کتاب به ما یادآوری می کند که بی پولی به خودی خود یک مزیت به حساب می آید و با کمک آن می توان ایده های جدید را برای کسب درآمد راه اندازی کرد. در واقع او معتقد است که بی پولی راه و روش چگونه استفاده کردن از منابع را به ما نشان می دهد. همچنین دیموند جان در این اثر، راه و روش زندگی افراد کارآفرین و موفق را به نمایش گذاشته و از خواننده می خواهد که با انگیزه کافی مسیر پولدار شدن را پیدا کند.

نتیجه گیری

در حال حاضر با تهیه کردن لیست بهترین کتاب های انگیزشی می توان مسیر زندگی خود را از منفی گرایی به مثبت گرایی تغییر داد. برای بهره وری از آموزش بهترین کتاب های انگیزشی، یک بار دیگر این فرصت طلایی را به خودتان بدهید تا روش زندگی تان را به سمت و سوی بهتری هدایت کنید و با خواندن بهترین کتاب های انگیزشی زندگی زیباتری را به خودتان هدیه دهید.

ارسال نظرات

    دیدگاهتان را بنویسید

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.

    سپاس از نظرتان، پس از تایید منتشر میشود.