کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار (Business Coaching) چیست؟

یک کوچ کسب و کار حرفه ای و با هوش می تواند توانمندی ها، مهارت ها و استعدادهای فرد را تشخیص دهد.

شما مراجعین را در مسیر انجام فعالیت هایشان راهنمایی می کنید تا تخصص و طرز تفکر خود را به اوج برسانند. زمانی که مراجع برای رسیدن به هدفش و به کار گرفتن تمام پتانسیل هایش می کوشد، او را تشویق کرده و بازخوردهای لازم را به او می دهید.

افراد موفق خوب می دانند که موفقیت حاصل نمی شود مگر با سعی و تلاش برای طی کردن مراحلی واضح و مشخص، ارزیابی و سنجش پیشرفت و جشن گرفتن مراحلی که پشت سر گذاشته اید. شما باید به عنوان یک کوچ کسب و کار روش‌های موفقیت در کسب و کار، محیط های کاری پربازده و رویکردهای انگیزشی را بشناسید و ابزار لازم برای فائق آمدن بر هر مشکلی را فراهم کنید.

کوچینگ مدیریت کسب و کار چه کاربردی برای افراد دارد؟

اقشار مختلفی به کوچ مدیریت کسب و کار مراجعه می کنند، افرادی که اغلب مدیر یا رهبر شرکت های بزرگ، متوسط، کوچک یا استارت آپ ها می باشند. کوچ مدیریت کسب و کار نقش های متعددی بر عهده دارد و معمولاً بر روی یک رشته یا زمینه کاری خاص متمرکز نمی شود و باید یک دیدگاه جامع و فراگیر نسبت به کسب و کار مراجعین خود داشته باشد و بتواند به آن ها کمک کند تا پرسش های درست و مناسبی درباره پیشرفت و ارتقای کسب و کارشان مطرح کنند.

کوچ های مدیریت کسب و کار الزاماً باید تجربه چشمگیری در مدیریت کسب و کار داشته و خودشان جنبه های متفاوت تجارت را به مرحله اجرا در آورده باشند.

 

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب و کار

برخی از کوچ های مدیریت کسب و کار در صنایع خاصی تجربه های چشمگیر و قابل توجهی دارند در حالی که سایر کوچ ها به گستره وسیع تری از صنایع علاقه نشان می دهند. کوچ باید به اتفاق مراجع خود یک برنامه هدف محور برای محقق ساختن اهداف تجاری او طراحی کند.

کوچ مدیریت کسب و کار در این زمینه ها به مراجعین خود کمک می کند:

  • ارتباط برقرار کردن با کارمندان.
  • ارتباط برقرار کردن با تأمین کنندگان و فروشندگان.
  • مدیریت زمان.
  • مهارت های سازمانی.
  • اهداف سنجیده شده برای افزایش سوددهی.
  • به دست آوردن اعتماد به نفس به عنوان صاحب یک کسب و کار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *