نکات کوچینگی برای سخنرانی

نکات کوچینگی برای سخنرانی

قسمت اول

در جمع سخنرانی کردن، برای همه انسان ها کار ساده ای نیست. برخی ها به هنگام معرفی کردن خود به مخاطبین عصبی می شوند، حتی سخنران های حرفه ای و با تجربه هم پیش از شروع سخنرانی و رفتن به روی صحنه نگران هستند.

مهم نیست که در سخنرانی ها چقدر راحت و خوب عمل می کنید، شما می توانید مهارت های کوچینگی را یاد گرفته و در خود تقویت کنید. این که به دنبال یک دستورالعمل خوب یا نصیحتی مفید و سازنده باشید، کار بسیار خوبی است اما نباید مرتکب اشتباه شوید. در ادامه قصد داریم شما را با گرایش های رایج در سخنرانی آشنا کنیم که یا اشتباه است یا دیگر خیلی قدیمی و منسوخ شده اند. سخنرانی شما بسیار غیر حرفه ای خواهد بود چنانچه:

  1. فقط به دنبال شهرت و اعتبار خود باشید.

همه ما می دانیم که به هنگام سخنرانی باید کاری کنیم که مخاطب به اعتبار و نفوذ ما پی ببرد. این مسئله اهمیت به سزایی دارد اما مهم تر از آن برقرار کردن یک ارتباط خوب و مؤثر با مخاطبان است. مخاطبان باید بفهمند که چرا باید به حرف های شما گوش دهند. با برقراری ارتباط با آنها و نشان دادن اینکه آنها را درک می کنید، ذهن مخاطبین را درگیر حرفهای خودتان کرده و باعث میشود به خوبی به حرفهای شما گوش دهند.

 

نکات کوچینگی برای سخنرانی

نکات کوچینگی برای سخنرانی

  1. سر صحبت را با یک جوک یا شوخی باز کنید.

شروع کردن سخنرانی با یک شوخی یا حرف خنده دار، قدیمی ترین روش برای جلب توجه مخاطبین است؛ اما اگر نتوانید بخوبی از کلمات استفاده کنید و حس طنز را به وجود بیاورید ممکن است نتیجه معکوسی بگیرید و یک شخص کوته فکر و غیرعادی (بی مزه) جلوه کنید. به دست آوردن توجه و تمرکز مخاطبین برای یک سخنرانی پر جمعیت امری حیاتی و ضروری است. پس اگر مهارت استفاده از شوخی و طنز را ندارید بهتر است صحبت خود را با یک داستان کوتاه، متقاعد کننده و قابل اطمینان شروع کنید که بی ارتباط با موضوع سخنرانی شما نبوده و می تواند نظر و توجه مخاطبین را جلب کند.

  1. جلب اعتماد کنید.

همین واژه موثق و قابل اطمینان بودن به نوبه خود آدم را گیج و متحیر می کند. بسیاری از افراد قابل اعتماد بودن را در طبیعی و صادقانه رفتار کردن می بینند. قابل اعتماد بودن یعنی با خودتان صادق باشید، به ندای درونتان گوش دهید و بگذارید خرد ذاتی تان راه را به شما نشان دهد. پس وقتی صحبت از قابل اعتماد بودن در میان است باید سخنان خود را نوشته، تمرین و ضبط کنید و بهبود ببخشید.

  1. از پاورپوینت استفاده کنید.

سریع ترین راه برای آن که مخاطبین چرتشان بگیرد، استفاده کردن از اسلایدهای پاورپوینتی است که به خوبی طراحی نشده‌اند. بسیار کم پیش می آید که سخنران ها پاورپوینت هایی به یاد ماندنی، تحسین برانگیز و تأثیر گذار طراحی و ارائه دهند. خیلی وقت ها پیش می آید که سخنران ها کارکنان را مقصر اصلی نامرتبط بودن اسلایدها با موضوع و هدف سخنرانی یا نامتناسب و بی کیفیت بودن اسلایدها می‌دانند. بی خیال اسلایدها شوید! با مخاطبین خود یک رابطه خوب برقرار کنید، یک داستان خوب و جالب برایشان تعریف کنید و نظرشان را به سوی آن نکات کلیدی و مهمی جلب کنید که می‌خواهید همیشه به خاطر بسپارند.

  1. تپق نزنید.

استفاده کردن از کلماتی همچون “اوم” به مخاطب نشان می دهد که شما در حال فکر کردن هستید مردم دوست دارند شما فکر کرده سخن بگویید، اما بهتراست استفاده از این کلمات کنترل کنید و آنها را کاهش بدهید تا حواس مخاطب پرت نشود و به پیکره سخنرانی تان خدشه ای وارد نشود. نباید از هیچ کلمه یا عبارتی بیش از حد استفاده کنید ولی در عین حال نباید خیلی نسبت به این موضوع حساسیت به خرج دهید، ببینید کدام کلمات را بیش از اندازه تکرار می کنید و بکوشید این تکرار را به حداقل برسانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *