مهارت های کلیدی و مهم کوچ های حرفه ای

کوچ ها اغلب هوش احساسی بسیار خوبی دارند؛ خیلی خوب می توانند دیگران را درک کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنند. آن ها از بودن در کنار مردم لذت می برند. اگر می خواهید یک کوچ خوب و حرفه ای باشید، باید به دیگران کمک کنید تا رشد کرده و توانایی هایشان را توسعه دهند.

  • کوچ باید بتواند با مخاطب ابراز همدلی کرده و با او یک رابطه مؤثر و خوب برقرار کند.
  • یک کوچ خوب، مهارت های ارتباطی بسیار خوبی دارد.
  • یک کوچ خوب مهارت قابل توجهی در جمع آوری اطلاعات دارد و می تواند این اطلاعات را برای مخاطب خود شفاف سازی کند. مهارت های شنیداری کوچ بسیار قوی است و گوش شنوا دارد.
  • کوچ از همان اول مستقیماً به دنبال یافتن پاسخ و راهکار نمی رود، خوب تأمل می کند تا جوانب امر را شفاف سازی کرده و به درک بهتری از شرایط موجود برسد.
  • کوچ ها زمان زیادی صرف می کنند تا به مهارت های قابل توجهی در زمینه پرسش گری مؤثر دست یابند. کوچ هیچ‎‌گاه راهکارها و نظرات شخصی خود را بیان نمی کند، فقط پرسش هایی را مطرح می کند که مخاطب با پاسخ دادن به آن ها می تواند برای مشکل خود راه حلی پیدا کند.
  • کوچ از مدل های متنوع فکر کردن و یادگیری استفاده می کند و به تکنیک ها و ابزارهای متنوعی اشراف دارد که از آن میان می توان به تست های روانشناسی اشاره داشت.
  • کوچ و رهبران کوچینگی فضا و زمان کافی در اختیار فرد قرار می دهند تا گزینه های متفاوت را امتحان کنند. برای همین نباید در برابر خطاهایی که فرد مرتکب می شود، هیجان زده یا خشمگین شوند، در مقابل می کوشند تا به فرد کمک کنند تا در کمال آرامش راهکاری برای بهبود بخشیدن شرایط موجود پیدا کنند. آن ها در ارائه دادن بازخورد مهارت به‌سزایی دارند و با نزاکت و درایت بسیار عمل می کنند.

 

مهارت های کلیدی و مهم کوچ های حرفه ای

مهارت های کلیدی و مهم کوچ های حرفه ای

 

“یک کوچ یا رهبر کوچینگی همیشه از موفقیت و پیشرفت مخاطب خود خشنود می شود و لذت می‌برد”.

این جمله به نظر مشهود و قابل درک می رسد اما در عمل ممکن است کمی دشوارتر باشد، به خصوص وقتی شما یک رهبر کوچینگی هستید نه یک کوچ بیرون سازمان.

ممکن است این شک و تردید در دل او به وجود آید؛ نکند او از من بهتر شود؟ شاید بهتر باشد، مانع از پیشرفت او شوم و او را سرجایش بنشانم.

این را به خاطر داشته باشید که یک رهبر حرفه ای از توانمندی های تیمش برای برقراری تعادل و توازن میان توانمندی های خود بهره می گیرد. یک رهبر کوچینگی واقعاً خوب می تواند به رشد و پیشرفت یک تیم ماهر و متخصص کمک کند و این نماد قدرت واقعی است. هر چه باشد یک تیم باید بهتر از فردیت‌ها عمل کند.

رهبر تیم هم در این شکوه و افتخار سهم بسزایی دارد و به خود باوری می رسد؛ “ببین، چه تیم خوب و فوق‌العاده ای ساخته‌ام، با کمک هم توانستیم به این موفقیت ها دست یابیم.”

 

یک نکته کوچینگی

اگر یک وقت وسوسه شدید که مانع از پیشرفت یک نفر شوید چون می هراسید به سطحی بالاتر از شما برسد، این جمله را به خاطر بیاورید؛ همیشه وقتی از کوهی بالا می روید با کسانی که می بینید، خوب برخورد کنید، شاید در مسیر برگشت باز به آن ها برخورد کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *