مزیت کوچینگ برای سازمان شما

کوچینگ یکی از نخستین گام ها برای ارتقای عملکرد کارکنان در یک سازمان است. در بسیاری از سازمان‌ها جلسات کوچینگی اجرا می شود تا کارکنان این فرصت را بیابند تا بر روی آن دسته از مهارت هایشان تمرکز کنند که ممکن است در آن زمینه ضعف داشته باشند تا وظایف و مسئولیت های خود را با مهارت و تخصص بیشتری انجام دهند.

مزایای کوچینگ در توسعه فردی ملموس و قابل مشاهده است اما شاید کمتر کسی بداند که کوچینگ کارکنان چه مزایایی برای یک سازمان دارد. در این مقاله قصد داریم ۵ مزیت به کارگیری کوچینگ در سازمان ها را شرح دهیم.

  1. افزایش تعامل و دل‌مشغولی کارکنان

وقتی دل‌مشغولی و تعامل کارکنان افزایش می یابد، آن ها مسئولیت کارهایشان را بهتر به عهده می گیرند و در نتیجه بازدهی و راندمان بیشتری برای سازمان خواهند داشت. کوچینگ به رشد بهره وری کارکنان و نرخ ماندگاری آن ها کمک می کند.

  1. شناسایی و تقویت کارکنانی با پتانسیل بالا

می توان از کارکنانی که پتانسیل بالایی دارند برای توسعه ساختار رهبری سازمان بهره گرفت. از این طریق سازمان می توان فهمید که چه کسانی را باید در مسیر موفقیت قرار داد و برای این منظور به چه ابزاری نیاز است.

  1. افزایش کارآیی

کوچینگ به افزایش و بهبود عملکرد فردی کمک می کند و در نتیجه فرد به یک عضو کارآمد و تأثیر گذار در سازمان تبدیل خواهد شد.

  1. شناسایی و تشخیص فرصت های توسعه

از دیگر مزایای کوچینگ شناسایی و تشخیص فرصت برای توسعه فرد و سازمان است که در نهایت رشد و پیشرفت سازمان را در پی خواهد داشت. با کمک کوچینگ می توانید بفهمید سازمان شما در کدام زمینه ها به رشد و توسعه بیشتری نیاز دارد، تا بتوانید موفقیت تیم تان را رقم بزنید.

  1. نمایش دادن تعهد سازمان ها به توسعه شغلی

این روزها کارکنان برای توسعه شغلی خود سرمایه گذاری های چشمگیری می کنند و توقع دارند سازمان ها در این مسیر یاری شان کنند و رفتار مشابهی در پیش بگیرند. با اجرای یک برنامه کوچینگی به کارکنان کنونی و آتی خود نشان می دهید که برای اهداف شغلی آن ها ارزش قائلید. در ضمن به هنگام استخدام از میان این استعدادها وسواس و دقت نظر بیشتری به خرج خواهید داد و رقابتی تر عمل خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *