مشاوره و کوچینگ مدیران کسب و کارها

راهکارهای یادگیری مستمر

240

برای کسب موفقیت های بزرگ در کسب و کار مهم است که همیشه از آخرین اخبار و اطلاعات آگاه باشید، وگرنه از دیگران عقب می مانید. این مساله به ویژه در فرآیند یادگیری فرد بسیار مهم است. اگر می خواهید همواره به روز باشید و همیشه نکات جدید و کاربردی یاد بگیرید، می بایست خودآموزی را به صورت یک نیاز شخصی در خود بوجود آورید.

اما عدم زمان کافی ممکن است این مساله را کمی دشوار سازد و عده کمی هم بودجه کافی در اختیار دارند که در برنامه های آموزشی موسسات شرکت کنند. پس باید به فکر راه دیگری باشید. وقتی هر چیزی را در اطراف خود مثل محیط کلاس درس ببینید، یادگیری خود به خود اتفاق می افتد. ما هر روز با شرایط مختلف در ارتباط هستیم  که فرصت های غنی برای یادگیری و رشد در اختیارمان قرار می دهند، بدون این که نیاز باشد پول زیادی خرج کنیم. تنها کاری که شاید لازم است انجام دهید این است که نگاه دقیقی به اطراف داشته باشید.

برای این کار می توانید ۵ نکته ذیل را مدنظر قرار دهید:

 

۱)در نشریات آنلاین مربوط به کسب و کار ثبت نام کنید.

با صرف کمی وقت و جستجو در فضاهای مجازی می توانید سایت ها و نشریات آنلاینی که در ارتباط به فعالیت های شما اطلاع رسانی های مهم و کاربردی را انجام می دهند شناسایی کنید و در خبرنامه های آن عضو شوید.

۲)فعالیت کسب و کارهای دیگر را زیر نظر بگیرید.

می توانید به هر بنگاه اقتصادی سر بزنید و فعالیت های عملیاتی و سازمانی آنجا را از نزدیک ببینید مثلا سر زدن به یک خط تولید کارخانه و بازدید رایگان از آنجا و یا رفتن و چرخیدن در یک فروشگاه زنجیره ای می تواند ابهامات زیادی را از ذهن شما پاک کند.

۳)با دوستی که خودش کسب و کاری دارد تبادل نظر کنید.

محافل دوستانه ای که صاحبان کسب و کارهای کوچک، شرکای یک بنگاه اقتصادی یا مدیران شرکت های محلی در آن حضور دارند، شانس های زندگی شما هستند، چون می توانند منابع بزرگ یادگیری باشند.

یک فنجان قهوه برای آنها بریزید و در مورد تکنیک های آنها برای استخدام نیرو، ایده های جدید برای کاهش هزینه ها، نحوه خدمات دهی به مشتری و توسعه یک سیستم مالی سوال کنید. سپس این اطلاعات را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید از آنها در کسب و کار خودتان استفاده کنید یا نه. در تبادل اطلاعات، به دوستتان نکات کوچکی که ممکن است برای کسب وکار آنها مفید باشد پیشنهاد بدهید.

۴) از گفت و گو کردن با افراد غریبه نترسید.

با هرکس که فکر می کنید می تواند به شما کمک کند – مثلا والدین دوست فرزند شما در مدرسه– گفت و گو را آغاز کنید. شاید آنها مثل شما صاحب کسب و کاری باشند. در این صورت، از آنها بپرسید چگونه به تیم کاری خود انگیزه می دهند؟ برای شنیدن شکایت های مشتری از چه سیستمی استفاده می کنند؟

۵)باشگاه کتاب کسب وکار راه اندازی کنید.

می توانید این کار را به صورت گروهی با مدیران کسب و کارهای کوچک در اطراف خود شروع کنید یا به یک باشگاه کتاب آنلاین و کتابخوانی ملحق شوید. خواندن پر فروش ترین کتاب ها در حوزه کسب و کار چشم اندازهای جدیدی به شما ارائه می دهد، حتی می توانید پاسخ بسیاری از سوالات ذهنی تان را از طریق همین کتاب ها بیابید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی