مشاوره و کوچینگ مدیران کسب و کارها

توقف در زمان

304

همه ما می توانیم در خیالات خود قدرتمند، در مشاجرات شکست ناپذیر و در عشق اغواگر باشیم. نیرویی قهار در این جهان خیالی هست که حتی از قوانین فیزیک تبعیت نمی کند. پرواز، حرکت کوه ها و سفر به کهکشان های دوردست را با سرعتی بیشتر از سرعت نور، تصور کنید. ذهن میتواند بدون هیچ زحمتی این کارها را انجام دهد. بدن ما از هر سو با قوانین و محدودیت‌ها محاصره شده است اما ما در خیال خود می توانیم آزاد باشیم.

فرض کنید یک فرصت به شما داده شده است تا زمان را متوقف کرده و سرتاسر جهان را مانند یک موزه پیاده روی کنید. می توانید هر کاری را که دوست دارید، انجام دهید. دوست دارید قبل از به کار افتادن دوباره عقربه های ساعت، چه کار کنید؟

۱. آیا به مکان های هیجان انگیز می روید؟

۲. آیا از این فرصت آزادی برای ارتکاب جرم مانند سرقت مقادیر زیادی پول یا آسیب رساندن به دیگران استفاده می کنید؟

۳. آیا دنیا را تا ابد در حالت تعلیق نگه می دارید تا بتوانید برای همیشه آزادانه در آن به گردش بپردازید؟

شرح و تفسیر

درست همانطور که بدن به قوانین فیزیک وابسته است، رفتار نیز توسط محدودیت های اجتماعی اداره می شود. فروید آن بخش از ذهن را که بر وسوسه های غیرقابل قبول فرد نظارت می کند، Super Ego (سوپرایگو) می نامد که دغدغه آن بیشتر رفتارهای واقعی فرد است و بسیار کم در حوزه وهم و خیال عمل میکند. کارهایی که تصور میکنید در دنیای بدون قانون انجام خواهید داد، نشانه میزان قدرتمندی ((سوپرایگو)) یا ((آگاهی اخلاقتان)) است.

می گویند شخصیت همان کاری است که وقتی فکر می کنید هیچ کس شما را نمی بیند، انجام می‌دهید؛ اما کسی که نمی توانید از نگاه او اجتناب کنید،خودتان هستید.

اگر فرصتی پیش بیاید که بتوانید رایگان سفر کنید، به مکان های هیجان انگیز ممنوعه سرک بکشید یا خیلی ساده، طنز خوبی را به نمایش بگذارید، ثبات استانداردهای خود را نشان داده اید که بیانگر شخصیت طبیعی شما هستند. اما افرادی که از این فرصت آزادی برای ارتکاب جرم مانند سرقت مقادیر زیادی پول یا آسیب رساندن به دیگران استفاده میکنند، نشان می دهند که رفتارشان بیشتر از یک استاندارد درونی قوی، تحت کنترل قوانین اجتماعی است. اگر تصمیم گرفته اید دنیا را تا ابد در حالت تعلیق نگه دارید تا بتوانید برای همیشه آزادانه در آن به گردش بپردازید، احتمالا باید درباره تصمیم خود تجدید نظر کنید. جهانی که یخ زده و متوقف شده، به طرز گریزناپذیری سرد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی